Röportaj

Gizli Belgeleri ortaya çıkararak, spor dünyasının son günlerde en çok konuştuğu isim Hakan Hanoğlu, ile Röportaj..

HANOGLU : Kendimden bahsetmeyi ve reklamı seven biri degilim. Egolarımı coktan aştım. Hic bir kimse ve kurumdan bilinen anlamda bir beklentim yok. Cok özetle birer sözcükle kronolojik olarak hayatım : Mersin – Elazıg – Ankara – Mülkiye – İstanbul – Maliye Bakanlıgı – Londra – Regent’s College – Özel Sektor – Rusya – Çin – Romanya – Irak .. bunlar yeterli sanırım. Uzmanlık alanım Uluslararası Hukuk – Uluslararası Is Yonetımı (Internatıonal Busıness Management) – Mali İşler – Borsa bunların hepsinin arka planında ATATURK ‘çülügüm – FENERBAHCE ‘liligim ve OĞLUM var. Bir de ölümüne SEVDAM.. Hepsi bu…

SORU : FENERBAHCE derken ? 

HANOGLU : FENERBAHCE Spor Kulübü Kongre Üyesiyim. FENERBAHCE Sportif A.S. hissedarıyım. Taraftar Kartım ve Kombinem var. Sadece FENERIUM dan alisveriş yaparım. Turkiye’de oldugum sürece veya yurt dısında calısırken yakın ulkelerdeki deplasmanlar dahil butun maclarımızı Futbol – Voleybol – Basketbol izlemeye çalısırım. 10 sene önceye kadar “TRİBÜNCÜ tayfa” ya dahildim. Taraftarları organize ederek SARACOGLU’ na ve deplasmanlara gotürdügüm dönemler o aradaydı. Ancak kendi taraftar gruplarımız arasindaki nahoş olaylar dolayısıyla “tribün tayfası” olmaktan vazgecip, aileme de verdigim bir söz dolayisiyla 10 yıl sadece seyirci kaldım. Ancak hayattaki son büyügüm annemin de vefatıyla, ihtiyaç duydugumuz birlik – beraberlik icinde büyük FENERBAHCE idealini yaratmaya kucuk de olsa bir katkıda bulunmak icin aktivasyona gectim..

SORU : Bir yazınızı hatırlıyoruz, 3 temmuz sürecinde oglunuzun okuldan eve goz yaslariyla geldigini soylemis ve o gun yemin etmissiniz intikam almaya..

HANOGLU : İntikam demeyelim, o sÜreçte Baskanımıza reva gorulen, FENERBAHCE ve tüm taraftarımızı hala süren tek taraflı bir operasyonla susturmak, küstürmek, ezmek isteyen güçlere karsı MÜNFERİT olarak bir Baş Kaldırı kararı aldım.

Yanımda tek kisi yoktu ilk yazılarımı yazmaya basladıgımda. Kimse inanmıyordu gözümüzde büyüttügümüz o koca Camiaları dize getirecegimize. Hepimizin tanıdıgı yüzbinlerce takipçiye sahip sitelere bile her gün yazıyor DESTEK istiyor ama görmezden geliniyordum. Ben yılmadım inandım ve MÜNFERİT Hareket bugun yüzbinlere ulaşan bir destek buldu.

SORU : MÜNFERİT HAREKET derken ? Yeni bir oluşum mu yani?

HANOGLU : HAYIR ve ASLA.. Ben 2000 oncesi FENERBAHCE’ yi cok iyi bilen biriyim. O dönemde para basıp gelen Yönetim Kurulu Uyesi Baskan olan, taraftar gruplarını parayla, biletle, otobüsle, hatta amigoları transfer ederek getiren donemleri de yasadım. Tribundeki her grubun palazlanıp Kulüple bilet pazarlıgına gittigi, aldıkları biletleri karaborsada bize sattıgı dönemleri de gördüm. Ben hiç bir zaman ve hiç bir şekilde ÜST ve TEK KİMLİK FENERBAHÇE dısında hic bir gruba uye olmadım olmam olmayacagım. Tüm organizasyonlara destek veririm yanlarında olurum ama zaten bölünmekten yılmış bu camiaya bir bölünme de ben yaratmam..

MÜNFERİT HAREKET = Bireysel FENERBAHCE tutkunlarıdır. Stada gelen, organize olan, gruplaşan ve toplam 100.000 kisiyi gecmeyen Fenerbahceliler dısında, 25.000.000 Fenerbahceli var bu ülkede. Macımızı kaybettigimizde gözleri yaşaran, istemeyerek de olsa cocugunu esini kıran, bagıran cagıran, kazandıgımızda, cebindeki son parayla bayrak alan, ya da eşi dostu toplayıp arabasına atlayan, korna çala çala İŞTE BUUUUU.. YAŞA FENERBAHCE diye tur atan FENERBAHÇELİLER yani.. Bunlar % 95 ten fazladır bu ülkede. Onların gücüne dayanır FENERBAHCE.. Ben de bunu yaptım.

Ama hic bir zaman Sarı – Lacivert askına inanan, bayragını formasını alan sallayan yüregi FENERBAHCE icin çarpan hic kimseye de kapılarımı kapatmadım. FENERBAHCE ‘ye yarar getirecegine inandıgım her kapıyı tekrar tekrar caldım, sonuna kadar destek almaya calıştım. SONUÇ ORTADA…

Geçen gün bir tweet te paylasmıştım Muhalefet beni BASKANCI bilir, Yönetim MUHALİF, Genç Fenerbahceliler beni SOSYETE diye adlandırır, en büyük olusum @12numaraorg YOK kabul eder.. TAKMIYORUM. Ben Münferit Fenerbahceliyim. SADECE SADECE SADECE FENERBAHCE diyorum…

SORU : Peki Galatasaray’a karsı mücadeleniz?

HANOGLU : Ben Galatasaray’a karsı mücadele etmiyorum. 100 yıllık bir camia onlar da biz de. Dunya Kupasında gol atan bir milli takım futbolcusunu Galatasaraylı diye alkıslamayacak mıyım ? Veya Volkan penaltı kurtardıgında Avrupa Kupasında Galatasaraylı biri sevinmeyecek mi? Nasıl olur bu? Galatasaray Fenerbahçesiz, Fenerbahçe Galatasaraysız olmaz.. Biz hep var olacagız, baskanları hocaları oyuncuları 20 yıl sonra hatırlayacak insan sayısı çok az olur ama FENERBAHCE ve GALATASARAY hep var olacaktır…

Bizim mücadelemiz HAKSIZ REKABETLE.. Ben 10 yılda 377 Trilyon vergi vermisken adamlarin 100 Trilyon vergisi devlet tarafindan affedilmemeli, ben bütçeme gore futbolcu alırken TEKNIK IFLAS seviyesine gelen bir kulup 100 Trilyon para harcayarak Futbolcu almamalı, Ben sirketimin gelirlerini artırmak icin mücadele ederken, onlar sirketin ortagı kücük yatırımcıların cebindeki 3-5 kuruşa goz dikip herkesin gözünün icine baka baka SOYMAMALI..

Devletimiz bir Hukuk Devleti. Kanunlar Kaideler var. Ben bu kanunları kuralları hatırlatıyorum ilgili Kurumlara arkadaslarımın destegiyle birlikte. Onlara uyacak herkes, esit sartlarla yarışacak. Saha dısında bir tarafin sahip olmadıgı destegi digeri de almayacak, taraftarlar her seyin sahada bittigine inanacak anlayacak. Yenecek – Yenilecek.. üzülecek – Sevinecek.. Ama hepimizin icindeki DİGER TARAF KAYIRILIYOR düşüncesi olmayacak.

SORU : Peki iddia ettiginiz Galatasaray Yonetiminin usulsüzlüklerine karşı savaşı kazandınız mı?

HANOGLU : Daha Degil. Ne demistik ? DAHA YENİ BASLADIK..Önce Sermaye Piyasası Kurulunda Eylül 2012 de yapılan ikinci sermaye arttırımını uzun süre beklettik. Başkan gorevden alındı. Hakkinda sorusturma baslatildi. Yeni Baskan ve ekibi yeniden degerlendirdi. Başvuruyu REDDETTİ.. Galatasaray’ın bu işe nakit koyması gerektigini açıkça ifade etti. Kredi alıp arkadan dolanma yöntemini de engellemek icin AÇIK AÇIK kurallar koydu. Bizim yılbasından beri istedigimiz her seyi aynen Galatasaray Kulübünden istedi çagri yöntemi dahil. Ama..

SORU : Ama…?

HANOGLU : Daha arka planda yapılmışs o kadar cok usulsüzluk var ki.. Önce Magdurların ve hisse sahiplerinin SPK ‘nin da istedigi sekilde Mahkemelere gitmesini saglayacagız,zararlarını kuruşu kuruşuna cıkaracagız Galatasaray kulubünden, sonra 2010 yılından beri uyduruk bir Protokolle Galatasaray Sportifin elinden alınan Stad gelirlerini şirkete iade ettirecek, bu nedenle yaptıgı borcları da sildirecegiz. Galatasaray Kulübü ve tüm sorumlu yoneticileri parasal ve gerekirse hapisle cezalarını çekecekler yaptıkları usülsüz islemlerin. Kendileri Bilirkişi raporuyla Besiktaş ile esit durumda olduklarını kabul ederken, 2 yılda mali operasyonlarla düze çıkmalarının sebebini anlatacagız ve… USÜLSÜZ olarak seçildiklerini kabul ettirecek ve görevden alınmalarını saglayacagız.

ADAMSPOR : Nasıl yani? Ünal AYSAL usülsüz mü secildi?

HANOGLU : Evet. Elimizde YARGITAY Kararı var ve Adnan Polat ve ekibi, özellikle SPK 12 Subat kararlarıyla suclu bulundugundan, para cezasına carptırıldıgindan ve manipülasyon iddiaları nedeniyle magdurların mahkemeye gitmesi ve hakkında hapis cezaları bile aldırabilmesi yolu acıldıgından… artık beklemeyecek ve bu Yargıtay Kararını kullanarak mevcut yönetimi düşürme zamanı geldi diye düşünüyorum. Haftaya bu kararı açıklayacagım.

SORU : Başka BOMBA var mı?

HANOGLU : Dedigim gibi daha çok var,sırayla gelecek, ama elimizde belgeleri olan ve şu anda Maliye Bakanlıgına bizzat başvurdugumuz GALATASARAY’ın VERGİ KAÇAKÇILIGI belgeleri de haftaya yayInda olacak.. Bır kac haftaya kalmaz biraz da Tarla falan bakarız J şifre çözmek size ait daha fazla istemeyin.. Çünkü savaş bitse bile yedekte cephane lazım..

SORU : Çok tesekkür ederiz, Muhteşem yorumlardı, Allah size kuvvet bize de izleme gücü versin. YOLUNUZ AÇIK OLSUN..

HANOGLU : Ben tesekkür ederim. ASLOLAN HER ZAMAN FENERBAHÇE… Bunu unutmayalım..

Your browser does not support the canvas element.