YÜCE MECLİSE ÇAĞRI...

YÜCE MECLİSE ÇAĞRI...

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ (TBMM ) Başkanı ve Milletvekillerine Açık Çağrı

 

Sayın Milletvekilleri,

2016’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümetine yapılması planlanan darbe teşebbüsü, 3 Temmuz 2011’de, aynı cemaatin, aynı polisleri ve emniyet teşkilatı, aynı savcıları, aynı hakimlerı ve yüksek yargı üyeleri tarafından, uyduruk bir şike iddiasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yapıldı. Bahsi geçen kişiler bugün tutuklu, hükümlü ya da kaçak olarak Türk Adaleti tarafından yargılanmakta veya aranmaktadır.

 

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Fenerbahçe’nın alın teriyle kazandığı şampiyonluğu elinden almak ve onmilyonlarca taraftarının tepkisini ölçmek maksadıyla yapılan bu girişim, aynı dönemde yerli yabancı bir çok medya kuruluşu, gazeteci, yazar ve kanaat önderi tarafından da desteklenmiş olup, sahte kanıtlar, uyduruk senaryolar ve olmayan ilişkiler halkın gözüne gerçek diye sokulmuştur. O dönemde hain oyunları, devlet yöneticilerimiz dahil hiç kimse tarafından farkedilmeyen o cemaatin oyunlarını görerek :“Ne şikesi memleket elden gidiyor” diyen Fenerbahçe Başkanının ve yıllarca sokaklarda hakkını arayan taraftarının verdiği mücadele Dünya Spor tarihine altın harflerle yazılmıştır.

 

Aynı dönemde Türk Spor Yönetiminin idaresinde bulunan bazı şahısların da bu medya kampanyasına uyarak, kandırılarak, inanarak veya bilinçli olarak destek verdiği malumlarınızdır. Bu dönemde UEFA müsabakalarına katılması engellenen Fenerbahçe’nin sadece maddi kaybı yüzmilyonlarca doları bulmaktadır.

 

Daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri için başlatılan senaryolar bu dönemde Fenerbahçe için de yapılarak, Kulüp Yöneticileri oldu-bitti davalar ile mahkum edilmiş, ancak, yapılan girişimin sahibi cemaat mensuplarının oyunlarının ortaya çıkması ile yeniden yargılama yapılarak mahkemelerce suçsuzluğumuz kanıtlanmıştır. Yargıtay’da karar aşamasında olan bu beraat kararlarının açıklanması ile Fenerbahçe üstüne oynanan oyunlar tümüyle sonuçsuz kalmış olacaktır.  

 

Ancak, o cemaatin gerçekleştirdiği o iğrenç kumpas, her yıl tekrar tekrar gündeme getirilmektedir.

 

30 yıl aradan sonra o yıl şampiyonluk için Fenerbahçe ile yarışan ve kaybeden Trabzonspor, cemaat mahkemelerinde dikkate alınmayan ve üstü kapatılan teşvik primi ve şike iddialarını, daha geçtiğimiz yıl son maçta Bursaspor’la yaptıkları maç ve sonucunu konuşmamakta; rakibimiz Galatasaray, bahsi geçen cemaate mensup futbolcuları ve yöneticilerinin de etkisiyle, bu yarışı kirleterek, Ankaragücü / Zalad 8-0 lık  maç,  Malatyaspor’a gönderdiği arabalar ile kendi üzerlerine yapışmış “şikeci” imajını silmek istemekte; İki büyük camianın gölgesinden kurtulmaya çalışan Beşiktaş, o yıl kazandığı kupayı iade etmek istediğini; Bursaspor’u küme düşürme /şampiyon yapma maçlarını unutarak, Fenerbahçe’nin adına leke sürmeye çalışmaktadır. Türk medyası da raiting ve gazete satma uğruna, sporseverleri ve Türk kamuoyunu yanıltmak için bu iddialara yer vermektedir.

 

Cumhurbaşkanı Vekili Sayın TBMM Başkanı ve Milletin Değerli Vekilleri,

 

Artık uluslararası Spor Yönetimi ve kamuoyunun bile duymaktan gına getirdiği ve  Türk sporunun üzerinde bir kara leke olan bu girişimin, tüm yönleriyle açıklığa kavuşturulması ve Yüce Meclis üyelerince net olarak tespit edilmesi zaruret halini almıştır. Uluslararası bahis şirketlerinin bazı Türkiye Ligi maçlarını, sonucunun önceden bilinmesi dolayısıyla bültenlerden çıkardığını görmek, aynı takımlar arasında yıllardır yapılan müsabakaların sonuçlarının kolayca tahmin edilebilmesi, maalesef Türkiye’de bu sporu yapan gençler dahil tüm sporseverlerin yüzlerini kızartmaktadır.

 

Sonuç hüsrandır. Şampiyonluğa veya küme düşmemeye oynayan rakiplere “maç vermek” olağan bir hal almıştır. Maçlarda şike, teşvik primi, hatır - transfer şikesi gibi olaylar artık ilkokul öğrencileri tarafından bile dile getirilmektedir. Bir zamanlar Avrupa – Dünya Kupası finallerinde rakipleriyle dişediş mücadele eden Türk Milli Takımı maalesef artık bu finallere bile katılamamaktadır.

 

Sayın Milletvekilleri,

 

Zaman artık başımızı önümüze eğme ve gerçekleri ortaya çıkarma zamanıdır. Bizzat Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeleri olan bizler, 3 Temmuz Kumpas sürecinin, öncesinin ve sonrasının net ve açık olarak ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Son günlerde yapılan somut araştırmalar da göstermektedir ki, bu kumpas sürecini önceden haber alanların “insider trading” ile Kulüp hisseleri alıp satarak milyarlarca Lira “götürdükleri” ve bu kişi ve kurumların rahatlıkla SPK ve BIST tarafından tespit edilecegi ortadadır. Aynı dönemde bu kumpas girişimi lehine yazılan yazılar ve yayınlanan eserlerin hepsi ulaşılabilecek durumdadır.

 

Yine sporseverler olarak, en azından son 20 yılın şampiyonlukları, kazananları, kaybedenleri, şikeler, teşvik primleri, son maçlarda alınan şampiyonluklar ve kümede kalmaların tek tek araştırılması, soruşturulması ve Türk Futbolunun, üzerindeki bu ŞİKE kumpasından kurtulmasının sağlanması sizin eseriniz olacaktır. Kurulacak bir komisyon, her şeyi ortaya çıkaracak ve Dünyaya gerçek durumu ilan edecektir.

 

Talebimiz, Fenerbahçe dahil hiç bir takıma iltimas geçilmeden, imtiyaz gösterilmeden,  herşeyin ortaya çıkarılması ve gerçeklerin açıklanmasıdır. Bu komisyonun kurulması ile gerçekler tümüyle ortaya çıkacak ve Türk futbolu ve sporu size minnettar kalacaktır. Elimizdeki belge, bilgi, tanıklar ile bu Komisyona destek vermeye hazırız.

 

Saygılarımızla,