YAVRU VATAN'DA CIM BOM - ISRAIL ORTAK OPERASYONU : )

YAVRU VATAN'DA CIM BOM - ISRAIL ORTAK OPERASYONU : )

 YAVRU VATAN'DA CIM BOM - ISRAIL ORTAK OPERASYONU : )

 

 

 

 

OCEANS ELEVEN SINIR ÖTESİNDE DE

 

TAM KAPASITE CALISIYOR...

 

 

TÜRKİYE YETMEDİ YAVRU VATAN'DA

 

İSRAILLE BERABER ARSA OPERASYONU

 

 

 

Geçtiğimiz Yıl, Galatasaray Taraftar Derneğinin lokal açılışı için Kıbrıs’a giden Ünal Aysal“Kıbrıs’ın ikliminin özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında idman yapmaya oldukça müsait olduğunu ve takımı antrenman için Kıbrıs’a getirebileceklerini” söylediğinde, ilkbahar ve sonbaharda ligler devam ederken takımın Kıbrıs’a gitmesi mümkün olmadığına göre, “bir iş var bu işin içinde” diyerek araştırmaya başladık

 

Galatasaray’ın Kıbrıs’a ilgisi 2010 Mart'ında başlıyor. 12 Mart 2010 gazete haberlerine göre KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün Galatasaray’ın Divan Kurulu Toplantısına katılıyor ve bir konuşma yapıyor. Hüseyin Özgürgün bu konuşmasında KKTC’nin Karpaz bölgesinde, denize sıfır 150 dönümlük bir araziyi kulübe tahsis ettiklerini, seçim yasakları nedeniyle bunun protokolünü imzalayamadıklarını, 18 Nisan’da seçim yasakları bittiğinde Galatasaray Kulübü Başkanını KKTC’ye davet edip resmi protokolü imzalayacaklarını söylüyor. Bakan Özgürgün’ün Galatasaray’a yapılan bu tahsisten sonra birkaç kulübün daha KKTC’den arsa tahsisi için başvuruda bulunduğunu anlatarak, “Ama bu müracatların onlar için Galatasaray kadar kolay olmayacağını söyleyebilirim” şeklindeki ifadeleri ise salonda ayakta alkışlanıyor.

 

 

İşte Gazete Haberi :

 

KIBRIS DİŞİŞLERİ BAKANI DA DİVAN'DA 

 

Kıbrıs Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, bugün benim için çok büyük bir ayrıcalık. GS lılığım ile iftihar ediyorum ve gurur duyuyorum.. Gittiğim her yerde Galatasaraylı olmanın ayrıcalğını yaşıyorum Dünyanın her yerinde GS ın adını duyuyor ve bunun mutluğunu yaşıyorum.. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Adnan Sezgin'in yoğun girişimleri ile kıbrıs'da önemli bir proje için adımı attık. Bakanlar kurulunda çok GS lı var. Bu tip işlerde bürokrasiyi açmak çok zordur. İki ay gibi kısa bir sürede bu projenin önemli bölümlerini aştık.. 

 

"28 NİSAN'DA ARSA PROTOKOLÜNÜ YAPACAĞIZ" 

 

Kıbrıs'ın Kumyalı bölgesi'nde denize sıfır olan 150 dönüme tekabül eden bir arsayı GS ye tahsis ettik. Seçim yasaklarından dolayı bunu resmiyete dökemedik. 18 nisanda yapılacak olan başkanlık seçimlerinden sonra bu işi davet edeceğiz. Resmi protokolü o zaman imzalayacağız. Ben bir GS lı olarak çok heycanlıyım. Bu markayı bizim oraya getirmek çok önemli 

 

http://www.webaslan.com/haber/36699/yine-sampiyon-olacagiz/?ref=ABM1

 

28 Temmuz 2011 tarihli Kıbrıs Gazetesi’nde yer alan habere baktığımızda aradan geçen süre zarfında Galatasaray’ın tahsis edilen arazi üzerinde tek bir çivi bile çakmadığını anlıyoruz. O tarihte KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Semih Haznedaroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, Galatasaray Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener ve Kulüp Mimarı Murat Kader’den oluşan heyeti kabul ediyor. Semih Haznedaroğlu Bakanı ziyaretlerinin amacını “Kulübün içinde bulunduğu bazı sıkıntılardan dolayı taahhütlerini zamanında yerine getirememe durumunda olmaları nedeniyle proje, fizibilite ve ÇED Raporu çalışmaları için ek süre talep etmek” olarak açıklıyor. Şaşırdık mı ? Tabii ki HAYIR

 

 

 Şimdi bu konuyu bir kenara bırakıp yakın zamanda gazetelerde yer alan Kıbrıs’la ilgili haberlere bir göz atalım. 12 Ocak 2012 tarihli Takvim Gazetesi’nde yer alan bir habere göreİsrail Devleti gözünü KKTC’ye dikiyor ve finansal destek sağladığı Yahudi işadamlarına KKTC’de Türkiye’nin güney kıyılarına yakın arazileri toplayın talimatını veriyor. Bunun üzerine İsrailli işadamları KKTC’de yaşayan bazı avukatlar üzerinden paravan şirketler kurup adanın en kıymetli arazilerini almaya başlıyor. Gazetenin haberine göre Karpaz,Dipkarpaz, Büyükkonuk, Bahçeli, Tatlısu, Yenierenköy ve Sadrazamköy bölgelerinde arazi fiyatları çok yükseliyor, bu bölgelerde alınan arazilere lüks siteler kuruluyor. 6 Şubat 2012 tarihli Sabah Gazetesi’nde de benzer iddialar tekrarlanıyor, hatta İsraillilerin aldıkları arazilerin askeri üslerin kapısına dayandığı belirtiliyor.

 

 

O kadar ki, İsrail'in KKTC'ye bu yoğun ilgisi Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin de dikkatini çekiyor ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Hristofyas, NETENYAHU'dan YETER artık engelleyin bu İsraillilerin Kuzey Kıbrıs yatırımlarını diyor :

 

http://www.ntvmsnbc.com/id/25350757/

 

 

Yakın zamanda yaşanan bu gelişmelerle birlikte değerlendirdiğimizde, Ünal Aysal’ın KKTC Cumhurbaşkanını ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada “KKTC’de yapacakları yatırımın bir an önce hayata geçmesini istediklerini, kulübün önünün açık ve imkanlarının buna müsait olduğunu” vurgularken amacı ne olabilirdi peki ? 2 sene boyunca araziye tek bir çivi çakmayan Galatasaray'ın Başkanının birdenbire bu projeyi bir an önce yapmak istediklerini söylemesinin ve bunu söylerken imkanlarının buna müsait olduğunu vurgulamasının arkasında ne vardı?

 

Son dönemde Karpaz bölgesiyle ilgili çıkan haberlerden sonra, Galatasaray’ın da tahsis edilen arsayla ilgili taahhütlerini yerine getirmemesi ve spor tesislerinin inşasına bir türlü başlamaması neticesinde KKTC Hükümetinin söz konusu tahsisi iptal etme girişimi mi var acaba bu açıklamaların arkasında?

 

Ya da bölgedeki fiyatların birdenbire yükselmesiyle bu pastadan pay alabilmek amacıyla spor tesisleri yapımı için tahsis edilen arsanın bir bölümüne villa, v.s. yapımı için girişimlerde mi bulunuluyor?

 

Veya.. Israil Galatasaray a tahsis edilen arazinin cazibesini gördü de, KAT KARŞILIĞI falan ya da arazinin bir bölümünün kendilerine tahsis edilmesi karşılığında ÖZEL bir anlaşma mı önerdi???

 

Başbakan ONE MINUTE derken, 20 Milyon Galatasaraylı AKP ye oy verirken, perde arkasında Uluslararası Sermayenin bir numaralı adamı Galatasaray'ın adını kullanarak YAVRU VATAN ın da ISRAIL e parsellenmesine mi çalışıyor yoksa? 

 

Bunların hiçbirisine şaşırmamak gerek..  Şaşılacak tek şey mali açıdan bu derece zor durumda olan, kulübü ancak hisse senetlerini satarak ve bedelli sermaye artırımı yaparak döndürebilen Galatasaray’ın şu dönemde bu bölgeye gerçekten spor tesisleri yapması olur.

 

Öyle ya, yazın sıcağında Kıbrıs'a gidip kamp yapmanın imkansızlığını, Kıbrıs'a uygulanan uluslararası ambargo nedeniyle Kış döneminde oraya gidip maç yapmanın da mümkün olmadığını düşünürsek, hele de bu denli mali sıkıntı içerisindeyken Galatasaray'ın 150 dönüm arazi üzerine spor tesisi yapacağına kimse inanmaz. 

 

Yazının sonunda Fenerbahçe’yle ilgili de bir iki kelime etmek lazım. Ünal Aysal’ın kendisini makamında ziyareti sırasında KKTC Başbakanı İrsen Küçük’ün Fenerbahçe’ye “Gelin yatırım yapın, size de yer verelim” çağrısı yaptığı söyleniyor. Bu çağrı bazı şeyleri çok açık bir şekilde anlatıyor aslında. Spor tesisi yapacağız vaadiyle KKTC yetkililerinin kapılarını aşındırıp arsa tahsisini kapan ancak daha sonra buralara tek bir çivi bile çakmayan kulüpleri görünce Başbakanın Fenerbahçe’yi yatırıma davet etmesi kadar doğal bir şey olamaz. Fenerbahçe Ülker Arena, Topuk Yaylası ve Gölbaşı Tesisleri gibi mükemmel tesisleri son derece hızlı bir şekilde tamamlayan Fenerbahçe’nin Kıbrıs’a da son derece süratli bir şekilde muhteşem tesisler yapacağına ve diğer kulüplere de örnek olacağını düşünüyor muhtemelen Başbakan. 

 

Fenerbahçe Yönetimine buradan bir çağrı yapalım : Lütfen KKTC Başbakanının bu sesine kulak verin, Kıbrıs’ta Fenerbahçe’nin adına yakışan muhteşem bir tesis yapıp oradaki taraftarlarımıza ve KKTC vatandaşlarına armağan edin.

 

Bu şekilde yukarıda gizli amacını anlayamadığımız ifadelerin arkasındaki nedenleri de ancak bu şekilde öğrenebiliriz. Çünkü emin olun Fenerbahçe de bu işin içine girmediği sürece diğer kulüplerin gizli saklı yürüttükleri girişimlerden iş işten geçene dek haberdar olamayız. Maalesef işin içine Galatasaray’ın menfaatleri girdiğinde kulağının üstüne yatan bir medya var Türkiye’de...

 

Sorularımıza cevap, önerilerimize de inisiyatif alınmasını bekliyoruz..

 

Yoksa İmzalanmış ya da imzalanmamış Sözleşmeler :) veya teklifleri buradan teker teker açıklamaya mı başlayalım?