ÜNAL AYSAL’ın ENERJİ YOLSUZLUĞU…

ÜNAL AYSAL’ın ENERJİ YOLSUZLUĞU…

ÜNAL AYSAL’ın ENERJİ YOLSUZLUĞU…

Her ne kadar çok uzun suredir ilgili ilgisiz herkes tarafından bilinse de, Kamuoyumuz UNAL AYSAL ‘ın Galatasaray’ın basina nasil getirildiğini, öncesinde ne olduğunu, bu kadar parayı nasıl bulduğunu bilmez…

 

Dün gece Beyaz TV ‘de Sn. Yavuz SEMERCI bir yandan, TWITTER’daki takipçi ve izleyicilerimin RT ve mention desteğiyle, ben bir taraftan bu konudaki bütün belge ve bilgileri okutturduk. PANDORANIN KUTUSU acildi, bir daha kapanmayacak.

 

Ben bugüne kadar sadece Sermaye Piyasasında yapılan yolsuzluklar konusuna eğilsem de, bizzat Sayıştay tarafından Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl zarara uğrattığı belgelenen, Türkiye Büyük Milllet Meclisi’ne raporlanan bu konuda sahip olduğum bilgileri anlatmak artik farz oldu.

 

Aşağıdaki bilgiler, ayrıntıları isteyenlere daha sonra vermek uzere kısa bir OZET tir. Her Türk vatandaşının,  KOÇ Grubunda siradan bir müdürun, Uluslararasi Kapital tarafından yonlendirilen bir ENERJİ Patronu haline nasıl geldiğini, eski eşine Boğaz’da konaklama değil Otel hediye eden bir adam haline nasıl geldiğini bilmesi gerek..  

 

Aysal'ı Galatasaray Kulübü'ne sokan Fatih Altaylı. Aysal’ı, Rahmetli Mehmet Ali Birand getiriyor ve Belçika'da yaşayan bir Galatasaraylı. Galatasaray Adası'nı kiralamak istiyor" diye takdim ediyor. Altaylı, o sırada yine mali krizde olan Galatasaray'ın bütün mal varlıklarını gelire çevirmek isteyen bir yönetici olarak kendisiyle görüşüyor. Yönetimle tanıştırıyor. Galatasaray'la ilgili pek çok projeyi kendisiyle paylaşıyor. Aysal, Adanın kiralanmasına, stat yapımına ve daha pek çok projeye talip oluyor. (Fatih ALTAYLI ‘nın bu konudaki yazısı MEDYA’dan bölümünde paylaşılmıştır)

 

Sonra bir gün devletin çok üst kademelerinden birisi Altaylı’yı uyarıyor:  "Ünal Aysal, sizin Galatasaray anlayışınıza uymaz. Devletle iş yapan, devletten ihale alan, Devleti zarara ugratan kimseyi bu kulüpten nemalandırmayınız. Ünal Bey size yakışmaz" diyor ve bir rapor gönderiyor. (SAYIŞTAY Raporu MEDYA’dan bölümünde paylaşılmıştır)

 

Bu raporda AYSAL ile beraber 4 enerji santrali sahibinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni 4 yıl içinde 2 Milyar 300 Milyon Amerikan Doları zarara uğrattığı belgeleniyor. USD bazında % 85 lere varan bir getiri elde ediyorlar.

Altaylı yazısında: Ünal Aysal'ın devlete "süper pahalı fiyatla" enerji sattığının belgelendiğini, Ereğli'deki bir doğalgaz santralinin sahibi olduğunu ve bu santralin Türkiye'ye kilovat saati 12 cent civarında bir fiyatla enerji satarak "Türkiye rekoru kırdığını" belirtiyor.

 

 

Altaylı, durumu Aysal'a soruyor "Evet ama istiyorlarsa santrali devlete satarım" dıyor AYSAL. 

Ancak beklendiği gibi, santral için Aysal'in belirlediği fiyat normalin kat be kat üzerinde.

Altaylı, bunun üzerine Galatasaraylı dostlarını Ünal Aysal konusunda uyarmaya başlıyor. Ancak O tezgahı iyi yerde açmış, bir kere Galatasaray'a elini sokmuş çıkarır mı? Aysal, Cansun'un başkanlık dönemi bittikten sonra eski Başkan Mehmet Cansun'la ortak bir şirket kuruyor.

Bu arada kulüp parasızlıktan kıvranıyor. Ünal Aysal da "iyi Galatasaraylı rolünde" finansörlük yapıyor. Ama elindeki Galatasaray hisseleri zaten Aysal'ın riskini sıfırlıyor. Üstelik de kulübe verdiği her kuruş için sayfalarca sözleşme imzalatıyor.

 

Sonrasini biliyorsunuz. AIG hisseleri devraliniyor. AYSAL elindeki hisseleri kulup üzerinden halka satiyor. Hem de kimsenin bilgisi olmadigi STAD HASILAT PAYLASIM PROTOKOLU nun tum ayrintilarina sahipken. Daha sonra YARGITAY in reddettiği bir IBRA KOMEDISI ile Polat uzaklastiriliyor ve BASKAN oluyor..

 

Ne diyelim.. Umarim bir gun GALATASARAY lilar da anlar, bizim taraftar kültürüyle, tribün edebiyatıyla hareket etmeyip, kendileri de dahil tum TURKIYE CUMHURIYETI vatandaslarinin ULUSLARARASI KAPITAL ( !!!!!! ) tarafından soyulmasini engellemek için mücadele ettiğimizi..

 

Hanoglu Hakan