SİRK ve HOKKABAZ…

SİRK’e gitmeyeniniz var mı?  Hangimiz sevmezdik küçükken o hiç görmediğimiz hayvanları, maymunları, aslanları, kaplanları, filleri dans ederken, sahibiyle oynarken izlemeyi ? Televızyonlardan merakla ve korkarak izlediğimiz o hayvanların, aslında ne kadar eğlenceli olduklarını görmek şaşırtırdı bizleri..

 

 

Beyaz TV de de dün gece bir SİRK vardı, benzetmeleri  siz yapın, bana HOKKABAZ lığı yakıştırdı Sn. Sinan Engin. Beni tanımadığı için yayına alamayacağını söyleyen Sn Ertem Sener, sanki Bekir’i gol sonrası öpen çocukla mahalle arkadaşı, bir tribün grubunun reisiyle kanka, Başkanın bir akrabasıyla yoldaşmış gibi.. 

 

 

Sen ne anlatıyorsun diyecek bir adam olmadığı için, Melo’nun dudak kalınlığına kadar anlatacak uzmanlıkta ama Galatasaray’ın vergi borcunu bilemeyecek bilgisizlikte Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Sedat Doğan, eline verilen metni okudu. 20 dakikada Galatasaray AKLANDI. Sn Ertem Sener, başka kimseyi yayına almaya gerek duymadı, kani olmuş çünkü Sn. Sedat Doğan’ın altı boş açıklamalarına. Sn. Ahmet Çakar’ın gecenin saat 01:15 inde sazı ele alıp OLMADI BOYLE demesi de oynanan oyunun bir parçasıydı.

 

 

Alamazlardı yayına beni, sabahtan beri 4 ayrı yerden numaramı almalarına, Kulüpten referans istemelerine, hatta beni tanıyan taraftar gruplarının kanaat önderlerinden soruşturmalarına rağmen. Çünkü bilerek veya bilmeyerek söyledikleri bir şey vardı : ROK ve Sn Sinan Engin gün içinde Galatasaray baskaniyla görüşmeye gitmişler ve saatlerce onunla müzakere etmişlerdi ne konuşulacağı ve ne KONUŞULAMAYACAĞI talimatları alınmıştı.

 

 

Yayına alsalardı HOKKABAZ yani ben,  millet CAMBAZA BAK derken zaten orada olan ama türlü oyunlarla saklanan tavşanı çıkartacaktı şapkadan.. İzleyiciler de yıllardır kendilerinden saklanan o tavşan sanki o anda görmüş gibi WAAAAAWWW diyeceklerdi. 

 

 

Ama buna yetmedi yürekleri. Çünkü KORKUYORLARDI o kağıttan kaplanın sadece bir çakmak ateşiyle yanabilecek kadar zayıf yanlarını BİLİYORLARDI. O kadar ki, karşılarına aldıkları Galatasaray’ı temsil eden Yonetici, verdiği cevapların etkisini görmek için bir ona bir buna bakarken, gecenin 01:30 unda zorla yayına aldıkları Sn ADNAN POLAT videosunu izledikten sonra NEDEN diye bile soramadılar…

 

 

Oysa biz İDDİA ları dile getirmeyecektik. Bizzat O Yonetici arkadasa  tek tek belgeleri okuyacak ve BEN BİLMEM demezse eğer NE BUNLAR diyecektik. Halkın gözünün içine baka baka gercekleri gizledigini,  Stad gelirlerinin % 90’ının Kulübe ait olduğunun Birleşme sırasında değil hisse satış operasyonu tamamlandıktan sonra açıklandığını, bahsettiği Bilirkişi raporunda bile bu konunun saklandığını açıklanmadığını, YATIRIMCININ KANDIRILDIĞINI ispat edecektik.. 

 

 

Sermaye artırım kararlarının altında küçük yatırımcıların nasıl ezildiğini, Galatasaray’ın nakdi katılım yapabilecek gücünü ancak KREDİ ile bulacağını bunun da SPK ‘nın açıkladığı ARKADAN DOLANMA ya tam uyduğunu söyleyecektik.  Sn. Ömer Temelli'nin yayının ortasında gelen BASKETCILER KACIYOR PARALAR ODENMIYOR tweeti de bu nakit sıkıntısını tam anlamıyla anlatıyordu.

 

 

Borsadan ve finans hareketlerinden bir nebze anlamayan, “Hokkabaz Hakan parayı yatırmış batırmış bana ne Borsa oynamasaydı” diyen Sn. Sinan Engin, keşke bu sözleri söylemeden once biraz düşünseydi. Galatasaray Baskanindan icazet alamadan bırakın bir kişiyi programa almayı, soru bile sordurtamayan, buna dayanamayan bir programdan ne beklenir? 

 

Yorum yapmayayim daha fazla..

 

 

ŞAŞIRDIK MI …?

 

Tabii ki HAYIR.. Ama bana bir kişi bile artık BEYAZ TV izletemez. Kendilerini bitirdiler, tarihi fırsatı teptiler. Bugüne kadarki yanlış imajlarını düzeltme ve raiting yapma konusunda sınıfta kaldılar. Bilmiyorlar ki Blog sayfamdaki günlük okurlarımın sayısı bile onların izleyiclerini kat be kat geçecek bilgiye sahip...

 

 

BİZİ DURDURABİLDİLER Mİ…?

 

Tabii ki HAYIR… Dün gece ulusal bir yayına alındık bir bölümünü izlediniz yayınladık 7-8 dakika da olsa görüşlerimizi ifade ettik. Daha sonra da devamı gelecek O BELGELER OKUNACAK OKUTTURULACAK… Bunun kaçarı yok. KORKUNUN DA ECELE FAYDASI YOK.. 

 

 

Dün  ATAMIZIN GENÇLİĞE HİTABESİ’nden bir alıntı yapmıştık :

 

 

 

“Aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş ve Memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş" olsa dahi.. DAMARLARINDAKİ ASİL KANDAN ALDIĞI KUDRETLE..”, taraftarı ve Kongre üyesi olmaktan Gurur duyduğum FENERBAHÇE Spor Kulübü de dahil olmak üzere, HIÇ BIR KURUM, GRUP, ŞIRKET VE KIŞIYE DAYANMADAN VE DESTEĞINI ALMADAN, arkadaşlarımla birlikte MÜNFERİT mücadele veren bir TÜRK ÇOCUĞUYUM ben.. 

 

 

ATAMIZ, İstiklal savaşına başladığında  "bundan daha elim ve daha vahim" bir durum yok muydu? Biz BANDIRMA gemisine bindik ve çıkacağız Samsun'a.. Taa ki IZMIR'den dokunceye kadar mustevlileri...

Yayınlasanız ne olur Yayınlamasanız ne… Bunu ben değil Siz düşüneceksiniz…

 

MEVLA GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER…

 

Hanoglu Hakan