Şike BAHANE Topraklar ŞAHANE..

Şike BAHANE Topraklar ŞAHANE..

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ : Herşeyin Sebebi FENERBAHCE TOPRAKLARI mı ?

 Fenerbahçe camiasında 10 yıldır konuşulan, önceleri komplo teorisi olarak adlandırılan ama her geçen gün ortaya çıkan olaylar ile gerçekliği yavaş yavaş kabul edilen, özellikle 3 Temmuz Darbesi nin "FENERBAHÇE TOPRAKLARI için yapıldı" dedirten bir iddia var. Gelin olaylar, gazeteler, açıklamalar ve sonuçları ile bu iddiayı irdeleyelim hep birlikte.

 

Her yıl Fransa’nın Cannes kentinde Reed Midem tarafından düzenlenen  bir Gayrımenkul Fuarı var. Adı MIPIM  Dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarı olarak adlandırılan MIPIM, açılımı Uluslararası Gayrimenkul Profesyonelleri Fuarı (Marché International des Professionnels d`Immobilier ) Bu fuarda Uluslararası yatırımcılar, otel grupları, perakendeciler, Belediyeler ve şehir planlamacıları buluşup yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına fırsat yaratmaktadır. 

 

Fuarda, gayrimenkul piyasası oyuncuları, kendi geliştirdikleri projeleri, uygun arazileri, gelişme potansiyelleri ve cazip fırsatları tanıtır, müzakere eder, varsa eksiklerini tamamlamaya çalışır ve bu projeleri gerçekleştirmeye uğraşırlar.

 

Peki MİPİM in Fenerbahçe ile ilgisi ne? diye sormak gelmedi mi içinizden... Anlatalım..

 

2005'teki fuara  İstanbul Büykşehir Belediyesi de katıldı. Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ bu fuara giderken şu sözleri sarfediyordu: " Hem pazar, hem de kentin tanıtımı açısından bu platform çok önemli. Görücüye çıkmak gibi. Projelerimizi yatırımcılara sunacağız. Yap-işlet gibi her türlü teklife açığız. Dünyada artık kentler yarışıyor. İnsanlar Dubai'yi, Palmiye Adası'nı, Yelken Otel'i konuşuyor. Biz de burada, dünyayla yarışacak projeleri ortaya koyacağız. İstanbul'un yatırım potansiyeline dikkat çekeceğiz. İstanbul, yeni bir cazibe merkezi. Her hafta birkaç firma İstanbul'da yatırım yapmak için bizden randevu istiyor."

 

Peki neydi Fuarda tanıtılan projeler : Okudugunuzda hayretler içinde kalacaksınız. Neredeyse tamamı gerçekleşti - İnşa edildi..

 

Son cümle yani : " Kadıköy ile ilgili çeşitli projeler "   FENERBAHÇElilerin hayret ve merakla ilgilendikleri bir proje oldu . Ama önce rakip Galatasaray'a yapılan operasyona bakalım.  

 

 

Biliyorsunuz Mecidiyekoy'deki Galatasaray'ın Ali Sami YEN Stadyumu, ARENA bizzat Devlet tarafından yapılarak Devlet tarafından takas edildi. Bu arazinin yanındaki Tekel Fabrikası arazisi ise daha once beklenmeyen bir fiyatla ozellestirilmisti. Daha sonra ASY nin yerini alamayacak bir adamın o kucuk araziye buyuk bir proje yapması mumkun muydu ? 

 

Ali Sami Yen Arazisi ve Tekel Likör Fabrika Arazisi tek tek ele alındığında 300-400 milyon dolar fiyat edecek iken birlikte  7-8 milyar dolarlık bir değere kavuşmaktadır.  

 

Peki Ali Sami Yen Ve Tekel Arazisi ihalesini alan Şirket; Torunlar GYO   bu araziye ne yapıyor bakalım ve düşünelim bu büyük proje sadece Tekel Arazisine veya sadece eski stadyum arazisine yapılabilir miydi ?

 

 

Ne dersiniz? Olur muydu parça parça o araziye bu proje ? Ben yorum yapmayayım Anlayan Anladı..

 

Gelelim FENERBAHÇE topraklarına

 

Önce yukarıdan bu topraklara bir bakalım derin derin: 

 

Tapusu Fenerbahçeye ait olan ve bizzat Fenerbahçe tarafından yapılan stadyum.. Arada Kalan konutların olduğu yerleşim merkezi, hemen altında Dereağzı Tesisleri, Yukarıda Salı Pazarı .

 

Gelin bir proje geliştirelim bu topraklarda;

 

Moda Burnu ile Fenerbahçe Burnunu iki mendirekle kapattığınız zaman Fenerbahçe Dereağzı tesislerinin olduğu koyu olduğu gibi dalgalardan arındırıyorsunuz, Kurbağalı Dereyi de 20 metre genişletirseniz, dere boyu Salı Pazarına kadar bu tesisleri kurarsınız

 

Ortaya genişletilmiş bir Kurbağalıdere ile yatların Salıpazarı na kadar gidebildigi, Avrupa'nın en büyük MARİNA sı ortaya çıkıyor. Dünyada Yat limanı sıkıntısı sürerken, İstanbul Boğazında yatınızı yıl boyu tutabileceğiniz, uçakla gelip yatınıza atlayıp tüm Karadeniz - Marmara - Ege'ye hatta Yunanistana gidebileceğiniz bir proje. Kulağa hoş geliyor değil mi? 

 

2005 te MİPİM Fuarında sunulan proje işte bu. KOMPLO TEORISI mi dediniz ? 

 

Peki...

 

Soralım 

 

- Salı Pazarı Neden 10 Senedir Boş ? Neden Vatandaş Salı pazarını pazar yeri olarak kullanamıyor ?

 

- Neden Dereağzı ıslah çalışmaları Kadıköy Belediyesinden 5 sene önce projelendirilip imzalandığı halde İstanbul Büyükşehir Belediyesi izin vermiyor ? Neden Leş gibi Kokuyor oralar ?

 

Siz bunları düşünedurun biz belgelere geçelim : 

 

Bu proje için olmazsa olmaz oradaki Stadyumun kaldırılması. Bunun için de aynen Galatasaray'a yapıldığı gibi Fenerbahçeliler'in hoşuna gidecek bir proje yaratılmak zorunda.

 

O zaman FENERBAHCELİ bildigimiz bazı BUYUKLERIMIZIN bu konudaki cabalarına bakalım.

 

Buyrun Aziz BASKAN 1998 de secilmeden 1 sene once STADIN YERI konusunda yapılan pazarlıklar ve imzalanan kagıtlar. 

 

Kamuoyuna duyuran : 2-3 Kasım 2013'te yapılacak Fenerbahçe Olağanüstü Kongresi'nde Başkan adayı olan MEHMET ALI AYDINLAR 

 

 

 

 

 

Buyrun Fenerbahçe Başkan vekili ve son günlerde aldığı ihalelerle parlayan yıldız LİMAK ın patronu Nihat Özdemir'in acıklaması ( Bu haberin daha sonra üstü kapatıldı ) 

 

Buyrun 2-3 Kasım 2013'te yapılan Fenerbahçe Olağanüstü Kongresi'nde Başkan adayı olan Hulusi  BELGU nun Stadın yerinin degistirilme projesi.. 

 

 

Ortak NOKTA :

 

 Al FENERBAHÇE nin elinden stadyumu. Götür uzaklara mesela Pendik'te 75-100.000 kişilik bir stada. Bu arazileri de verdigin stada karşılık al Fenerbahce'nin elinden ve yap 10 Milyar USD lık bir proje..

 

 

Bu arada hatırlatalım :

 

2013 MIPIM Fuarının Onur Konuğu Ülke Kimdir ? 2013 MIPIM Onur Konuğu Ülke TÜRKİYE

2013 MIPIM Fuarı Özel Juri Üyesi ve Türkiye adına konuşmacısı ? Hulusi Belgü

 

Bir de bu projeye konu olan Yat Limanının KADIKOY Belediyesinden alınıp Ozellestirme İdaresine verilmesi konusundaki gelişmelere dikkat çekelim : 

 

Buyrun RESMI GAZETE de yayınlanan Özelleştirme Kurulu Kararı:

 

 

 

 

Bu Karar, bu toprakları KADIKOY Belediyesinin elinden alıyor ve OZELLESTIRME IDARESI ne veriyor. Buyrun Kadıkoy Belediye Başkanının kendi sitesinden yakınması :

 

Peki İHALE ye kimler girecek ? Dudaklarınız uçuklamasın EKİM 2013 FORBES bu projeye BÜYÜK BALIK idyor ve AVCILARI SAYIYOR :

 

 

Tekrar edelim :

 

Proje : FENERBAHÇE Büyük MARİNAsı

 

Geliştiren : İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

RANT : 10 Milyar USD

 

Talipler : İBB Başkanı TOPBAŞ dahil Herkes YOK YOK 

 

Toprağın sahibi : FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

 

Projeye Karşı Çıkan : FENERBAHÇE Yönetimi...

 

İşte FENERBAHÇE bu operasyona karşı çıktığı için bu duruma geldi. Fenerbahce'nin sahip olduğu topraklarda bir proje yapılacaksa o projeyi FENERBAHCE yapacaktır dediK.. Ve Fenerbahce'nin Ofis - Rezidans - Konut satış  bedelleri, Yat Limanı kiraları ve Alışveriş merkezinden elde edilecek kiralar ve elde edilecek rant ile kasasına girecek asgari 2 Milyar USD ve  yıllık 100 Milyon USD kira geliri ile engellenemeyecek yükselişi oldu bu operasyonun sebebi.

 

Ne demiştik? FUTBOL ASLA SADECE FUTBOL DEĞİLDİR... 

 

Şike Mike hikaye.. Amaç projenin gerçekleşebilmesi için Aziz YILDIRIM ın Fenerbahçe Spor Kulübünün başından uzaklaştırılmasıdır

 

Buyrun Okumayı sevmeyenler için VİDEO .. ULUSAL TV de yaptıgım Program

 

 www.youtube.com/watch

 

Buyrun Bu da TVEM de gectigimiz gunlerde katıldıgım SERBEST VURUŞ programında aynı konuda yaptıgım acıklamalar :

 

www.hakanhanoglu.com/tr/videodetail/fb-sayistay-soku-hakan-hanoglu/53

 

 

Bu savaş bitmez.. Allah yardımcımız olsun....