SARIGÜL'UN İFTAR EĞLENCESI

SARIGÜL'UN İFTAR EĞLENCESI

SARIGÜL'UN İFTAR EĞLENCESI

Galatasaray Yonetim Kurulu Uyesi ve İstanbul Buyuksehir Belediye Baskan Adayı Mustafa SARIGUL'un oglu EMİR SARIGUL 'ün karıştığı iddia edilen ve ŞİŞLİ BELEDİYESİ nin yaptığı bir İHALE YOLSUZLUĞU kulaktan kulağa yayılıyor bugünlerde. Derledik Toparladık ÖZet bir sunum haline getirdik:

 

BAKALIM NELER OLMUŞ ?

 

Önce ŞİŞLİ GAZETESİ nin bu konudaki haberine dikkatinizi cekelim :

 

http://www.sisligazetesi.com.tr/guncel/emir-sarigulden-bir-skandal-da-ramazan-iftarindan-h21719.html

 


Emir Sarıgül’den bir skandal da Ramazan iftarından

 

OKUYALIM GÖRELİM NELER OLMUŞ NELER

 

Emir Sarıgül’den bir skandal da Ramazan iftarından

ŞIŞLI BELEDIYESI’NDE EMIR SARIGÜL’E BAĞLI KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ’NDEKI SKANDALLARA BIR YENISI DAHA EKLENDI. RAMAZAN SOKAK IFTAR IHALESI SONUÇ ILANI YAYINLANMADAN IFTAR ORGANIZASYONU DÜZENLENDI. AYRICA GÜNDE 10 SOKAKTA VE 10.000 KIŞIYE YEMEK VERILMESI GEREKIRKEN, SADECE GÜNDE 3 SOKAKTA VE 1.000 KIŞIYE IFTARIN VERILDIĞI ORTAYA ÇIKTI.

 

 

ŞİŞLİ GAZETESİ’NİN İDDİALARI GERÇEK OLDU

 

Emir Sarıgül’e bağlı Kültür Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Ramazan İftarları organizasyon işini, 274 bin nüfuslu Şişli’de 300 bin kişiye yemek verileceğini daha ihale gerçekleşmeden bu ihaleyi de Şişli Gazetesi’nde A46 firmasının 4,5 milyon liraya alacağını iddia etmiştik. Yapılan ihaleden sonra tüm iddialarımızın gerçekleştiği görüldü.

 

Emir Sarıgül Şişli Belediye Başkan Yardımcısı olduğu günden buyana Şişli Belediyesinde sansasyonlar eksik olmadı. Son olarak ta Ramazan Ayı’ndaki Sokak İftar Organizasyonun ihale süresince yapılan hatalar ve ihale sonrasındaki yaşanan olaylar nedeniyle gerekli yerlere yapılacak şikâyet ve itirazlarla önümüzdeki günlerde Şişli Belediyesi’nde büyük sıkıntıların yaşanacağı iddia ediliyor. 

 

İHALEYİ YILLARDIR AYNI FİRMA ALIYOR

 

Şişli’de Ramazan Sokak iftar organizasyonunu, 2011 yılından bu yana sürekli aynı firma olan A46’nın 2014 yılındaki ihaleyi de alması, bu ihaleyle ilgili şaibelerin olduğu iddialarının tekrar gündeme gelmesine neden oldu.

 

Şişli Belediyesi’ne yakın ilçelerde benzeri sokak iftar ihalelerindeki sonuçlarla Şişli’deki sonuçları karşılaştırdığımızda şaibe iddialarının nedenleri daha net anlaşılıyor.

 

Diğer ilçelerde 1 kişilik yemek ücretinin 6-7 lira iken bu rakamın Şişli Belediyesi’nde 15 liraya kadar yükselmesi de bu ihale ile ilgili şaibelerin gündeme gelmesine neden olmuştu.

 

BU İHALE MERCEK ALTINA ALINMALI

 

İhaleye katılan firma yetkililerinin ifadelerine göre Emir Sarıgül’ün ekibinin bu ihalenin teknik şartnamesini hazırlarken ihaleyi A46 firmasının alması yönünde duruş sergilediklerini iddia etmişlerdi.

 

Ramazan sokak iftarlarına katılan ve işi de sadece yemekçilik olan firmaların bu ihalenin teknik şartnamesindeki işlerin ihaleyi alan firmanın verdiği fiyatlarla yapılmasının mümkün olmayacağını iddia etmişlerdi. Bunun üzerine Şişli Gazetesi olarak Şişli’de iftar kurulacak sokakların fotoğraf ve videolarını görüntüleyerek iddiaların peşine düştük. Ortaya çıkan tablo ise korkunç boyutları gün yüzüne çıkarttı.

 

1.GÜN

 

10 SOKAK YERİNE 3 SOKAKTA MASA KURULDU

10.000 KİŞİ YERİNE 1.000 KİŞİYE YEMEK VERİLDİ

 

Ramazan’ın Ayı’nın ilk gününde Şişli’de sadece Türkbeyİ, Cin Deresi ve Çobanoğlu sokak olmak üzere üç sokakta iftar masaları kuruldu.  Bu sokaklarda da Şişli Belediyesi’nin teknik şartnamesinde olan birçok kural ihlal edildiği tespit edildi. Bunlardan en önemlisi bu sokakların toplamında da 1.000 kişiye iftar verildi. Şartnamede ise günde 10.000 kişiye iftar yemeği verilecekti. Şartnamede günde 10 sokağa iftar masaları kurulacaktı ama 3 sokağa iftar masaları kuruldu.   

 

2. GÜN

 

YİNE 10 SOKAK YERİNE 3 SOKAKTA MASA KURULDU

10.000 KİŞİ İFTAR YERİNE 750 KİŞİYE İFTAR VERİLDİ

 

İkinci gün ise yine 10 sokakta kurulması gereken iftar masaları sadece 3 sokakta kuruldu. Bu sokaklar Kutlubey, Civelek ve Kahraman Bey sokakları oldu. Verilmesi gereken 10.000 kişilik iftar yerine de yine kurulan sandalye sayısından anlaşıldığı üzere 750 kişilik olduğu tespit edildi. Civelek sokakta ise katılımın yok denecek derecede az olması nedeniyle masaların erken kaldırıldığı ifade ediliyor.

 

3 KİŞİLİK SANATÇI GRUBU OLMALI

 

Teknik şartnamede her bir sokakta en az 3 kişiden oluşan sanatçı grubu iftar öncesinde ve sonrasında canlı performans ile ilahiler okuması gerekirken böyle bir etkinliğe rastlanmadı.

 

Yine sanatçılar için de 3x2 metre ebadında 40 cm yüksekliğine platform kurulması zorunluluğu varken bunların hiçbirinin olmadığı görüntülerle ispatlandı.

 

Bu da kanunen ciddi bir suç teşkil ediyor. Şartnameye uymayan firma da şartnameyi yerine getirtmeyen belediye yetkilileri de büyük bir suç işlemektedir.  

 

3 MACUNCU 5 ŞIRACI OLMALI

 

Şartname de yine her bir sokakta 5 adet şıracı ve 3 adet macuncunun olması gerekirken böyle bir uygulamanın da olmadığı yine yapılan çekimlerde net olarak görülüyor.

 

HER CAMİDE TERAVİ’DEN SONRA TATLI İKRAMI OLMALI

 

Şartname de Ramazan Ayı boyunca Şişli’de bulunan camilerde günde en az 3.500 kişiye teravih namazı sonrasında tatlı ikram edilme şartı bulunmasına rağmen yine böyle bir uygulamanın olmadığı görülmektedir.

 

İHALEYE FESAT MI KARIŞTIRILIYOR?

 

İhaleye katılan firmaların iddiaları işte burada devreye giriyor. Şartnamedeki tüm standartların yapılması halinde de bu firmanın bu rakamların altından kalkmasının mümkün olmadığını söylemelerinin arka planında karşılıklı bir anlaşma olduğu iddialarını gündeme taşıyor. Belediye yetkilileri şartnamedeki standartların tamamını uygulanıp uygulanmadığını incelemez ve görmezden gelirse büyük tehlikenin olduğunu gösterir. Bu da ihaleye fesat karıştırıldığı anlamına gelir ve bunun altından kimse kalkamaz.

 

Dolayısıyla Şişli Belediyesi’nin acilen bu kargaşaya ve bu iddialara bir açıklık getirmesi ve bu şartnamedeki standartların yerine getirilmesini sağlaması gerekir.

 

Onun için de Emir Sarıgül bir açıklama yapması gerekir. Şişli’de her gün açılacak 10 sokağın ismini vermeli. Şartnamedeki standartların neden yapılmadığının da izahını vermeli.

 

SOKAKLARDA KARGAŞA YAŞANDI

 

Ayrıca hangi sokaklarda iftar masalarının kurulacağının belli olmaması nedeniyle ciddi karışıklıkların yaşandığı ifade ediliyor. İftar masalarının kurulduğu sokaklarda da araçların anons edilmeden çekiciler vesilesi ile çekilmesi de tepkilere neden oldu.     

 

4 MİLYON LİRA BİRİLERİNİN CEBİNE Mİ GİRECEK?

 

Şişli’de günde 10 sokakta kurulması gereken iftar masalarının sadece 3 sokakta kurulduğu ortaya çıktı. Bu da günde 10.000 kişiye iftar yemeği verilmesi gerekirken sadece 1.000 kişiye iftar yemeği verilerek günde 135.000 liranın buharlaşmasına neden oldu. Bu uygulamanın 30 gün devam etmesiyle de Şişli’nin 4.050.000 lira parasının birilerinin cebine gireceği anlamına geleceği belirtiliyor.

 

Şişli Belediyesi’nin iftar etkinliklerinin hangi gün ve nerede olacağını kamuoyuna açıklamamalarının altında da bu rant iddialarının yatması olarak yorumlanıyor. 

 

ŞİŞLİ BELEDİYESİ’Nİ SIKINTILI GÜNLER BEKLİYOR

 

Gerek gerçekleşen bu ihale ile ilgili gerekse de alınan hizmetle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı dolayısıyla de önümüzdeki günlerde de Şişli Belediyesi’nde ciddi sıkıntıların yaşanılabileceği ifade ediliyor. 

 

=================================================================== 

 

Haberde tüm detaylar olduğu için, Avrupalıların TAILOR MADE - Bizimkilerin ADRESE TESLİM bir ihale olduğu kesin. Şartnameyi okuyanlar bu şartlara uygun kac firma olduğunu merak ediyorlardır sanırım.

 

Gelelim ihaleyi alan A 46 firmasıın ortaklarına

 


 

 

SARIGUL e yakın olan SELİM DEMİR ve Eşinin şirketi.

 

SELİM DEMİR Galatasaray Kongre Üyesi - 90 lı yılların GS li Basketbolcusu, Milli Takım oyuncusu. O günlerde Basketbolcular bugünkü gibi kazanmadığından 99 'da Şirketi kurmuş nişanlısıyla ve bugun evli bir çiftler . Allah mutlu etsin

 

Gectigimiz yıl GS camiasında AHLAKSIZ SAMPİYONLUK EGLENCESİ ( Benim değil Galatasaray camiasının betimlemesi bu sözler ) organizasyonunda da adı gecen SELİM Bey 'i o gun de Emir SARIGUL savunmuştu BUYRUN Galatasaraylıların Platformu Tek YUREK ten o acıklamalar 

 

Bu kadar sözden sonra biz ŞİŞLİ BELEDİYESİ ne ödenen vergilerimizin KİMLERİN CEBİNE GİTTİGİNİ sorma hakkına sahibiz diye düşünüyoruz.

 

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI Hayri İNÖNÜ'ye İŞİNİN BAŞINA GEÇ davetimizdir

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA denetim çağrımızdır..

 

CUMHURİYET SAVCILIGI na suc duyurumuzdur.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'na İHBARIMIZDIR

 

SAYIŞTAY a ve VERGİ DENETMENLERİ ne de Belediye Hesaplarını DENETLEME isteğimizdir

 

 

Bugünden tezi yok.. ŞİŞLİ İFTAR yemeklerini incelemeye alın. Teknik Şartnameye uymayan HER ŞEYİ göreceksiniz.

 

Bu konu kapanmasın..