MANIPULASYON YOK 'MUŞŞŞ ... PEKİ NE VAR ?

MANIPULASYON YOK 'MUŞŞŞ ... PEKİ NE VAR ?

MANIPULASYON YOK 'MUŞŞŞ ... PEKİ NE VAR ?

Galatasaray Kulübünün EVLERE ŞENLİK Manipülasyon açıklaması :) Bu Kulübü kimler yönetiyor acaba ?

 

 

Galatasaray Kulübü, 14 Haziran 2013 tarihinde kendi sitesinde KULÜP HABERLERİ bölümünde bir açıklama yaptı. Tabii bizim LİSELİ MEDYA mız bu açıklamayı hemen manşetlere taşıdı ve GALATASARAY AKLANDI diye servis yaptı.

 

Özel durumumuz nedeniyle Türkiye'de olmadığımızdan ve MAALESEF bu konuda bilgi sahibi HERKESİN 3 Maymunu oynaması dolayısıyla; KAZIN AYAĞININ ÖYLE OLMADIĞINI başka da yazan olmayınca  millet inanmaya başladı bu ANLAMSIZ ve AYRINTISIZ HABERLERE..

 

Bakalım Ne Açıklanmış:

 

Bu Galatasaray'ın yaptığı açıklama Linki :

 

http://www2.galatasaray.org/kulup/haber/17220.php

 

Kulübün İnternet sitesinde KULÜP HABERLERİ bölümünde yer alıyor.

 

Yani Galatasaray Sportif A.Ş. ile İLGİLİ DEĞİLMİŞ haber. Yatırımcıların bilmesi gerekmiyormuş gibi.. Bari MASA TENİSİ falan gibi bir bölümde yayınlasalardı.

 

AÇIKLAMA aynen şöyle:

Bu açıklamanın içeriğine geçmeden, bu konuda Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda bir açıklama var mı diye baktım : YOK.. Nasıl Yani? Bu kadar önemli bir konuda nasıl Açıklama olmaz? YOK İŞTE.. Buyrun bakalım :

 

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirm-sorgu-sonuc.aspx?tarihtipi=-1&sirketgrubu=0&SirketAraciKurumList=958&bildirimtipi=-2&secimler=

 

Bu da Mayıs - Haziran 2013 teki KAP açıklamalarının ekran dökümü : YOK Açıklama YOK..


Peki bu durumda Galatasaray Sportif A.Ş. suçlu olmuyor mu bu açıklamayı resmen duyurmamakla? KESINLIKLE Suçludur. hem de 1 değil 2 değil 3 defa:

 

1 - Manipulasyon konusunda Savcılıga yapılan Suç Duyurusu KAP a bildirilmemiştir

 

2 - Bu başvurunun Savcılıkça kovuşturmaya gerek bulunmadığı şeklindeki - varsa - Savcılık Kararı ve dayanak olan - varsa - SPK Kararı KAP a bildirilmemiş ve kamuoyundan resmi bilgi gizlenmiştir.

 

3 - Açıklama sadece Kulübün resmi sitesinden yapılmış, Galatasaray Sportif A.Ş. ile ilgili haberler bölümünde yayınlanmamıştır

 

Açıklama yapılmak zorunda mıdır ? EVET .. Buyrun KAP mevzuatı ne diyor ? Sayfa 4 OZEL DURUMLAR ı anlatıyor

 

http://kap.gov.tr/yay/Mevzuat/Brosur.pdf

 

Bu da Resmi Gazetede Yayınlanan Tebliğ :

 

http://borsaistanbul.com/docs/kamoyu-aydinlatma/ozel_durumlarin_kamuya_aciklanmasina_iliskin_esaslar_tebligi.pdf?Status=Temp&sfvrsn=2

 

Kanun metni okuyamayanlar için Türkçesi :

 

BORSA da işlem gören şirketler, kamuya açıklandığı takdirde söz konusu sermaye piyasası aracının değerinde veya yatırımcıların yatırım kararları üzerinde etki yaratabilecek bilgileri KAP a bildirmek zorundalar.

 

Borsada hisse manipülasyonu iddiası böyle bir bilgi midir EVET. Değilse Kulüp Resmi sitesinde neden yayınlıyorsunuz? Hem de GS Sportif A.Ş. nin adından da bahsederek??

 

Bu konuda SPK  ve BORSA İstanbul ve KAP nezdinde resmi başvurularla bu BİLGİ SAKLAMA nın cezalandırılmasını isteyeceğiz. Resmen, dilekçe ile..

 

Gelelim Galatasaray Ne demiş Ne açıklamış bölümüne.. Merak edilen konu bu aslında :

 

Ancak, ne KAP bildirimi, ne açıklamada belirtilen SPK Kararı, ne de bu karara istinaden alınan Savcılığın kararı elimizde olmadığından ve Kamuoyuna sadece GS resmi sitesinde belirtilen şekilde duyurulduğundan, ne kadar güvenebileceğimizi bilmiyoruz. Çünkü Galatasaray bizzat SPK tarafından resmen cezalandırılmış olduğu üzere, BİLGİ SAKLAMA konusunda sabıkalıdır ve ben şahsen bu bilgiye güvenmiyorum.

 

Bakalım ne demişler : Tek tek üzerinden geçelim:

 

 

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Sn.Ünal Aysal ve diğer şirket yetkilileri aleyhine, bir kısım şikayetçi tarafından, 2011-2012 yıllarına ilişkin olarak, bilgi bazlı manipülasyon ve piyasa dolandırcılığı suçlarının işlenmiş olduğu iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur

 

 

 

Kim bu BİR KISIM ŞİKAYETÇİ ?

 

Ne zaman şikayet edildi AYSAL ve ŞİRKET?

 

Neden KAP 'TA AÇIKLANMADI bu şikayet daha önce ?

 

Buna benzer BAŞKA DAVALAR ve SUÇ DUYURULARI var mı henüz açıklanmayan ?

 

Ne istiyordu DAVACILAR?

 

Hiç bir BİLGİMİZ YOK..

 

Galatasaray bu bilgi vermeme dolayısıyla CEZALANDIRILACAKTIR...

 

 

Devam edelim :

 

Yapılan bu suç duyurusu üzerine Savcılık, iddiaların tamamının incelenmesi için konuyu Sermaye Piyasası Kurulu (“SPK”) Başkanlığına intikal ettirmiştir. Şikayete konu iddiaların tümü SPK tarafından detaylı bir şekilde incelenmiş ve araştırılmış, Kurul sonuçta 08.05.2013 tarih ve 527 sayılı kararı ile suçun unsurlarının oluşmadığını, suça konu herhangi bir durumun olmadığını tespit ederek bu yönde karar vermiş ve verilen kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletmiştir

 

 

Eğer böyle bir SUÇ DUYURUSU varsa ( KAP ta açıklanmadı kamuoyuna )  Ne istendiğini ve SPK 'nın neyi nasıl incelediğini bilmek zorundayız değerlendirmek için. SPK nın 8 Mayıs tarihli açıklamasında bu konuda bir bilgi yok. Buyrun :

 

 http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2013&sayi=15&submenuheader=null&ext=.pdf

 

 

KAP a yapılacak açıklama Savcılığın kararını da ihtiva edeceğinden bu yapılmamış. Bize sadece Yalan - Yanlış - Eksik bilgiler var ve sadece bazı noktalara değinerek KAMUOYU aydınlatılmaya değil YANILTILMAYA ÇALIŞILIYOR...

 

Son bölüme gelelim ne söylüyor Galatasaray :

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da, 13.06.2013 tarihinde vermiş olduğu kararla; soruşturmaya konu iddialarla ilgili olarak kovuşturmaya geçilmesine gerek olmadığına karar(takipsizlik kararı) vermiştir. Bu karar ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Ünal Aysal ile diğer şirket yetkililerimiz hakkında ki iddiaların tamamen mesnetsiz olduğu, haksız suç isnadından öteye gitmediği ortaya çıkmış, gerek SPK, gerekse de Savcılık tarafından yapılan aylar süren inceleme neticesinde, sermaye piyasasın da ki iş ve işlerimizin yasal olduğu hükme bağlanmıştır

 

 

 

Savcılığın - varsa - sadece bir suç duyurusunda kovuşturmaya gerek olmadığı kararı - varsa - orada geçen sadece bir iddiaya dayanarak verdiği takipsizlik kararı, nasıl SERMAYE PİYASASINDAKİ İŞ VE İŞLERİN YASAL OLDUĞUNU gösterir ???

 

Bu açıklamaları kim yapıyor ? Kim yazıyor Allah Aşkına ??

 

Hukuka uygun olmamasının ötesinde, böyle bir Türkçe kim tarafından ve hangi eğitim derecesinde bir adam tarafından yazılmaktadır?

 

Koca Galatasaray'ın hukuk bilgisinden eksik uzmanları, mali açıdan hata üstüne hata yapan analistleri, bir de Türkçe bilmeyen adamlara açıklama yaptırıyorlar..

 

ACIDIM CİDDEN ...

 

GS açıklamasına dayanarak, MAHKEMENIN GS yi AKLADIĞINI düşünenlere söyleyeceğim şey,  - varsa böyle bir suç duyurusu - Savcılığın yapacağı konunun uzmanı SPK ya başvurmaktır. SPK da sadece bu konuyla ilgili olarak görüş bildirir. GS açıklamasında - varsa - SPK nın kararı olduğu ve bunda suç unsuru olmadığını söylüyor. 

 

BAK BAK BAK...

 

İşte burada dananın kuyruğu kopuyor :

 

DEMEK Kİ - varsa - SPK nın Savcılığa gönderdiği kararda başka bazı konularda BİLMEMEMİZ GEREKEN BİR ŞEYLER VAR.. Ne olduğunu öğreneceğiz.. Çok yakında...

 

 

Bir sözümüz de - varsa - SPK nın kararını yazan Uzmanlarına :

 

 

Bizzat SPK tarafından BİLGİ SAKLAMA suçundan cezalandırılan Galatasaray Kulübü, bu bilgi saklama döneminde, diğer yatırımcıların bilmediği bazı bilgilere dayanarak, yüklü miktarda ( % 28 ) şirket hissesini yüksek fiyattan  satmışsa, bunun adı dünyanın her tarafında MANİPÜLASYON dur.

 

Eğer o kararınız, açıklamanız varsa okumak isterim hangi dayanakla bu kararı verdiniz?

 

Yoksa siz de önceki SPK Yöneticileri gibi, bazı şeyleri görmezden mi geliyorsunuz? GS Yöneticileri ile yaptığınız özel görüşmelerin - varsa - bu kararı almanızda ne kadar etkisi oldu?

 

SADECE ÖĞRENMEK İSTİYORUZ ...

 

 

Bu arada Sermaye Piyasasında bütün işlemleri AK ve PURI PAK olan Galatasaray'ın Sermaye Piyasası İşlemleri ile ilgili olarak mahkemelerdeki DAVALAR ını hatırlayalım: 

 


Yani.... Daha çoooook yolumuz var...

 

 

 

 

 

 Hanoglu Hakan