KUMPAS'IN FİNANS AYAGI...

KUMPAS'IN FİNANS AYAGI...

3 Temmuz 2011 kumpasının finansmanı nasıl yapıldı ? Para nereden geldi ? Kimler neler cukkaladı ? Biraz aralayalım kapıyı...

 

3 Temmuz 2011 in üzerinden 6 yıl geçti.. 

Her 3 Temmuz'da yaptığımız gibi bu ay da geçen 6 yılın Fenerbahçe başta olmak üzere tüm spor kulüplerinin borsadaki şirketlerinin mali durumu ve şirket değerleri üzerindeki etkisini göstermek isterken, 6 yıldır üzerinde hiç durulmayan bir GERÇEK ortaya çıktı.. 

Hep merak ederdik, bu kadar gazete, bu kadar TV - Radyo, hatta bizzat Fenerbahce'li bildigimiz bazı "insancıklar" NEDEN ve NASIL bu kadar destekledi sözde ŞİKE iddialarını?

Neden FENERBAHCE'ye zarar verecek bu oyuna alet oldular?

Gazeteler - TV ler gunlerce haftalarca aylarca neden bu kadar üstelediler bu iddiaları ?

Borsa'da hisselerin degeri düştükçe daha da yüklenenler NEDEN YAPTILAR BUNU ?

İşte o GERÇEK ortaya çıktı..

Bundan önceki 5 yılda sadece 3 Temmuz'dan bugüne hisse ve şirket değer kayıplarını incelerdim. Bu sene biraz geriye gittim, sadece 2 ay geriye ve gördüm ki FENERBAHÇE'ye yapılan bu DARBE, aslında 3 Temmuz'da başlamamış, bu kumpastan bilgisi olan, haberi olan, bunu PARAYA DÖNÜŞTÜRMEK için 2 ay önceden harekete geçmiş. 

Şaşırmıştık di mi ? FENERBAHÇEli bildiğimiz bazı insancıkların, hatta Yönetimde görev almış adamcıkların KUMPAS ın arkasında durmasına, sözde ŞİKE iddialarını desteklemesine, hatta kargalar kahvaltı etmeden karakollara gidip ifade vermesine..

Bizzat iktidarda bulunanların Borsa'da hissenin değerinin düşeceğini bilmelerine rağmen bangır bangır beyanat vermelerine...

Sporun yönetiminden sorumlu kişilerin her gün gazetelerde FB yi düşürme senaryoları kurmalarına...

Adam sandıgımız, her gün okuduğumuz gazetecilerin FB nin Bank Asya'ya düşünce ne yapacagını anlatmalarına...

ŞAŞIRMAMAK gerekiyormuş... Çünkü bunu yaparken para kazanıyorlarmış... 

FENERBAHCE sampiyonluğa koşarken hisseler tarihin en yüksek değerini bulmuşken ellerinden çıkaranlar mı dersiniz, ellerinde hisse yokken açığa satanlar mı dersiniz, dedikoduları körüklerken hisse fiyatını düşürenler mi dersiniz.. 

Arşivlerden girin o günkü gazetelere.. ACI GERÇEK net görünecek.. 

Meğer FENERBAHCE ye 3 Temmuz Darbesi 2 ay önce başlamış.. Ve finansmanı da bizzat BORSA dan resmen sağlanmış. Hisse değeri düştükçe ilk sattıkları fiyatın kat be kat altına inince keyiflenen BARONLAR, milyarlarca ( eski parayla katrilyonlarca ) parayı hamuduyla götürmüşler..

İşte BİLGİLER, RAKAMLAR ve BORSA dan günlük DEĞERLER..

 

Bu 6 yıllık hisse değeri Grafiği Fenerbahçe Hissesinin :

Normalde, mantık gereği, sözde şike iddiası ortaya çıkınca yani 3 Temmuzdan sonra Fenerbahce hissesinde satışa geçer, hisse taban yapar, alıcı kalmaz ve 10-15 gun boyle gider di mi?

Ama HAYIR öyle olmamış.. 29 Nisan'da başlamış SATIŞ... hisse tarihi zirvesindeyken. Fenerbahce şampiyonluğa koşarken, daha hiç bir şey belli değilken.. 

İşte o süreçte yapılan FENERBAHÇE HİSSE satışlarından bazıları  :

Bakın bu satıslar 29 Nisan 2011'de, Trabzonspor ile kafa kafaya girilen son 3-4 haftanın başındaki durum. Fiyat uçuyor. FB gümbür gümbür şampiyonluğa gidiyor. 1 hisse 102,93 TL, herkes 200 - 300 TL olacak diye düşünüyor. Avrupa yolu açık.. ama 1 milyon hisse satılıyor o gün..

Devamı gelmese tesaduf diyecegiz. Kar realizasyonu diyecegiz. Ama işlem hacmi o kadar buyuk ki.. normalde hisse fiyatı yuksek oldugundan gunluk ortalama 100.000 - 125.000 adet. O gun 1.005.574 hisse SATILIYOR

 

Bu satışlar da Şampiyonluğun ilan edildigi 22 mayıs 2011 in ertesi gun gelen satışlar.. Tam tamına 3,5 milyon adet. 295 Milyon Lira ( eski parayla 295 Trilyon yani -- 1 gunde )

 BİTMEDİ.. Satışlar devam ediyor.. Buyrun 31 Mayıs 2011 sonucları.. 886.431 adet.. 62,4 Milyon Lira

 Ve 27 Haziran 2011.. 900.265 adet, 65.5 Milyon Lira...

 TOPARLAYALIM :

FENERBAHCE, sampiyonluga yururken, Trabzonspor ile aynı puandayken, daha hiç bir şey belli olmamışken, 29 Nisan'da başlayan bu SATIŞLAR ı KİM yaptı ? NEDEN yaptı ?

Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul yetkililerinin elinde bu bilgiler VAR ..! Açıklamaları, bu KUMPAS ı yapan ÖRGÜT'ün FİNANS AYAĞI nı ortaya çıkaracaktır..

BİR DE....

Bu satışları yapanların, aynı anda TRABZONSPOR HİSSESI almalarına bir açıklama getirmek GEREK...

Buyrun MANZARA-İ UMUMİYE :

FENERBAHCE hissesinden cıkanlar, dogrudan TRABZONSPOR hissesine GİRİYOR.. Neden ?

Trabzonspor altın mı bulmuş ? 4,96 TL den aldıkları Trabzonspor hissesini, 8,73 TL lere kadar çıkacagını bilmek için KAHİN olmak gerek

 

 

SÖZÜN ÖZÜ: Fenerbahce'ye yapılan kumpasın finansal desteğini ortaya çıkarmak için, Bu alım satımları yapanların açıklanması gerekir. Bu bilgiler resmi olarak kayıtlarda VAR. Devletin ( SPK - BIST ) elinde VAR..

Eger o İSİMLER acıklanırsa, artık mahkeme kararıyla kesinleşmiş olan CEMAAT KUMPASI nı yapanlar, onlarla PARASAL İLİŞKİSİ olanlar, parayla ÖTEN BOROZANLAR ve bunun ardından gelecek DARBE nin FİNANSAL AYAĞI ortaya çıkacaktır..