KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

 

ZORUNLU ACIKLAMA

 

Uzun suredir gündemde olan Galatasaray'in SPK 'daki Sermaye Artirim talebi ve bunun yansimalari ile ilgilenmek zorunda olduğumdan, sahsi islerimle ilgili olarak ertelemek zorunda olduğum Yurt dişi seyahatimi yapmaktayım.

 

Türkiye'deki gelişmeleri ancak kisitli internet baglantisi üzerinden saglayabildigim bu surede eskisi kadar etkin olamamaktan buyuk uzuntu duymaktayım.

 

Ogrendigim kadariyla Galatasaray Kulubu yonetimi ve kanaat onderleri, yapilan Sermaye Artiriminin, kanun, kural, yönetmeliklere uygun olarak yapilmasi konusunda, Kamu Kurumlarinda, Mahkemelerde ve Devlet adamlari nezdinde yaptigimiz girişimleri, FENERBAHCE Kulubunun gizli bir organizasyonuna bağlamakta ve beni ve arkadaslarimi da "piyon ve tetikçi" olarak taraftarlarina hedef göstermektedirler.

 

Bu konuda hukukcularim gereken calismalari yapmakta olup, mesnetsiz ve mantiksiz bu girişimlerin sonuclari konusunda ilgili gerçek ve tüzel kişiler nezdinde girişimleri baslatmis bulunmaktayım..

 

Ancak, bir nefes alip neyi ve neden takipte olduğumuzu tum Spor ve Ekonomi camiasina anlatmak gerek diye düşünüyorum :

 

 

1- Yaptigimiz mücadele, ilk günden beri gerçekler ve belgelere dayanarak Galatasarayin usulsüz işlemlerini sergilemek ve bunlarin tekrarini engellemek içindir. Yazdiklarimizin içinde iddia diye adlandırılabilecek hic bir sey bulunmamakta ve yazdiklarimizin tamami belgelere dayanmakta ve bahsi gecen Devlet kurumlarinda kayitli bulunmaktadır.

 

2- 2010 yilinda yapilan Galatasaray Sirket birleşmelerinde Kamuoyundan bilgi saklanarak ve yatirimcilar yaniltilarak, sirket hisselerinin yükselmesinin saglandigi bizzat Sermaye Piyasasi Kurulu tarafından aciklanmis ve o donem yöneticilerine cezalar verilmiştir. Biz bu konuyu SPK nin denetim raporunu kamuoyuna bildirerek takip ettik ve bugun söylediklerimiz bizzat Devlet tarafından kabul edilmiştir.

 

3- Bu hisselerin yükseldiği donemde Galatasaray'in halka aciklik oranlarini % 16-18 seviyesinden % 45 lere cikardigi, bizzat IMKB kayitlarinda bulunmaktadır. Bunun bilgi gizleme sonucu yapilan bir işlem olup olmadigi, yani MANIPULASYON çerçevesinde olup olmadigi su anda mahkemelerde görüşülmektedir. Ancak her iki sirketin de yönetiminde bulunan GALATASARAY Kulup yöneticilerinin bu bilgiye sahip olmadigini düşünmek SAF liktan başka bir sey olmayacagindan Yuce TURK adaletinin gereken karari vererek Galatasaray Hisse magdurlarinin zararlarini karsilamasini bekliyor ve  takipçisi olacagiz

 

4- Galatasaray Sportif A.S. ye ait olmasi gereken ARENA stad gelirlerinin, halktan bilgi gizlenerek Galatasaray Kulubune devredilmesi sonrasinda  bu biletlerin ( % 90 ) ayni sirkete tekrar satilmasi ve Sirketin kasasindan 440  Trilyon TL para cikartmasi / borclandirmasi da bizzat ilgili sirket kayitlarinda yer almaktadır. Alici ve Satici konumunda bulunan Galatasaray Kulubunun, bunu kucuk yatirimcilara sormadan yapmasi, sermaye piyasasinin halka acikligi ve kucuk yatirimcinin korunmasi kurallarina düpedüz aykiriliktir. Bu konu da mahkemelerde görüşülmektedir.

 

5- Mayis 2012 de yapilan ve rüçhan hakki kullanimi dahil edildiğinde % 10.000 e varan sermaye artirimi da bizzat IMKB kayitlarinda yer almakta olup, kucuk yatirimcinin elindeki hisselerinin oransal olarak azalmasina sebep olduğu bizzat GS Sportif tarafından aciklanmistir.

 

6- Bu sermaye artiriminin etkileri daha kalkmadan GS Kulubu ve GS Sportif AS nin Eylul 2012 de birlikte aldigi bir kararla rüçhan haklari dahil % 3.000 oraninda sermaye artirim talebi, SPK tarafından durdurulmuş ve satmis olduklari bilet bedellerinden ortaya cikan alacaklarinin mahsubu yöntemiyle bu sermaye artirimina katilmalari engellenmiştir. Bu da 6 aylik mücadelemizin temel sebeplerinden biridir

 

7- Ayrica bu bilgi gizlemeler dolayisiyla hisse magdurlarinin mahkemeye gitmelerine yol açacak sekilde Galatasaray Sportif A.S. Genel Kurulu toplanacak ve karar alacaktir. Bu da aylardir suren mücadelemizin temal saiklerinden biridir.

 

8- Son olarak yine SPK ya yaptigimiz başvurular ve Devlet makamlarina yazdigimiz dilekçeler okunursa, talep ettiğimiz KUCUK YATIRIMCININ ELINDEKI HISSELERIN Kulup tarafından geri alinmasi da bizzat SPK tarafından 12 Subat Kararlari ile aciklanmistir.

 

 

TURKCESI : Devlet, bizim 6 aydir yaptigimiz basvurulari incelemiş, değerlendirmiş ve belgelerle ortaya koyduğumuz her seyi kabul etmiştir. Bunun rakip tarafından organize edilen bir hareket olduğunu iddia etmek, SAGLIKLI CALISAN BEYINLERIN yapacagi bir yorum değildir.

 

Yapilmasi gereken, yasa dişi ve usulsüz  işlemleri 100 yillik koca bir camianin yöneticilerine yakisir bir sekilde kabul etmek ve zarar gören yatirimcilarin mağduriyetini gidermektir. Oysa yapilan, rakip kulüp suçlanarak gerceklestirdikleri ve DEVLET tarafından acikca kabul edilmiş, aciklanmis ve belgelenmiş USULSUZLUKLERI saklamak ve gündemden düşürmektir.  

 

Ote yandan, Kongre uyesi bulunduğum FENERBAHCE Yonetimi veya yetkilileri ile bu konuda herhangi bir görüşme yaptigim, talimat aldigim veya tetikçilik yaptigim IDDIASI ni ispat edemeyen tum müfterilerin SEREFSIZLIK ve HAYASIZLIK ile itham edileceğini acikca ifade etmek isterim.

 

Saygilarimla

 

 

 Hanoglu Hakan