IFM Kararı Ne Anlama Geliyor ?

IFM Kararı Ne Anlama Geliyor ?

Bu aksam saatlerinde IFM nin FENERBAHCE nin basvurusunu reddettiği duyuruldu FENERBAHCE Resmi Sitesinden. Peki bu ne demek?

 

Artık Spor kamuoyu cok yakından bildigi için, detaylara girmeyecek ve sadece bir kac cumle ile IFM kararını degerlendirecegim.

 

1- 2011 de Fenerbahce üzerine oynanan oyun ve duzmece belgeler tek kanıt olan usulsuz-hukuksuz tapelerle UEFA, Fenerbahce'ye 2 yıl Avrupa musabakalarına katılmama ( MEN ) cezası vermisti

 

2- Fenerbahce bu karara itiraz ederek ust mahkeme CAS'a başvurdu. CAS, başvuruyu reddetti ve 2 yıl MEN cezasının UYGUN ve YETERLİ oldugunu soyledi. Hatta FENERBAHCE ye yeni ceza verilmesine gerek olmadıgını acıkca ifade etti

 

3- Fenerbahce UEFA ve CAS'ın faaliyet gosterdigi İsvicre'de en yuksek mahkeme olan Isvicre federal Mahkemesi'ne itiraz etti. 

 

4- IFM, 16 Ekim'de aldıgı kararla bu basvuruyu reddetti, ama bu RED CAS'ın kararının da onaylanması anlamına geliyo. Yani FENERBAHCE'YE VERİLEN CEZA YETERLİDİR. YENİ CEZA VERILMESINE MAHAL YOKTUR.

 

UEFA'da bu yazımızdan bir kac saat sonra aynı baglamda bir acıklama yaparak DOSYA KAPANMISTIR acıklaması yaptı

 

5- Ancak, Ocak 2015 de Türkiye'de başlayacak YENİDEN YARGILAMA sonucunda, USULSUZ ve HUKUKSUZ dinlemelerle kaydedilen TAPE ler kanıt olmaktan cıkacagı icin, kuskusuz kazanacak olan FENERBAHCE 'nin, bu karar sonrasında önce Türkiye Futbol Federasyonu, daha sonra da UEFA  aleyhine acacagı tazminat davaları, Fenerbahce'nin 3,5 yıldır cektigi acıları hafifletmese de, maddi olarak zararlarını fazlasıyla tazmin edecektir..

 

NOKTA...