GALATASARAY'DA MUHALEFET GERÇEKLERİ SÖYLUYOR

GALATASARAY'DA MUHALEFET GERÇEKLERİ SÖYLUYOR

 

 

GALATASARAY'DA MUHALEFET GERÇEKLERİ SÖYLUYOR Basın Yazmıyor..

 

Madem basın AYSAL ın dümeninde MUHALEFET i konuşturmuyor... BIZ YAZALIM...

 

Dün GALATASARAY Genel Kurulunda

MUHALEFET ten İNCİLER :

 

 

Işın Çelebi, Galatasaray Kulübü'nün hukuka uygun davranmasını, hukuka uymasını ve saygılı olmasını istedi

 

Hayrettin Kozak 'Bunca gelir ve zafer var, biz hala 89,4 milyon dolar kredi alıyoruz. Demek ki kulübümüz ciddi nakit sıkıntısı çekiyor" dedi.

 

Eski yöneticilerden Taner Aşkın da Ünal Aysal'ı istifaya davet etti.

 

Osman Tamburacı'nın Ünal Aysal'ın Fatih Terim'in arkasına saklandığı sözleri ise oldukça tepki çekti

 

 

Toplantıda söz alan eski yönetim kurulu üyelerinden Işın Çelebi,  kendisinin de görev yaptığı Adnan Polat başkanlığındaki yönetimin, 27 Mart 2011'deki Mali Genel Kurul'da idari yönden ibra edilmemesi kararını, Yargıtay'ın bozduğunu ve reddettiğini anlatarak, 'Galatasaray Kulübü'nün hukuka uygun davranmasını, hukuka uymasını ve saygılı olmasını rica ediyorum. Mayısta İstanbul mahkemelerinde Yargıtay kararı görüşülecek. Bu anlamda Yargıtay kararının okunması ve ne dediğinin iyi anlaşılması gerekiyor. Galatasaray'ın mali ve finansal istikrara, gelir yaratacak projelere ihtiyacı olduğunu söyledim. Galatasaray'da vefaya da ihtiyaç var. Vefa olmadan kurumsallaşma olmaz' ifadelerini kullandı.

 

 

 

Genel kurul üyelerinden Hayrettin Kozak, mali konularda eleştirilerini dile getirdi.

 

Ünal Aysal'ın yaklaşık 2 yıllık başkanlık dönemindeki gelirlerin 1.1 milyar liraya ulaştığını aktaran Kozak, şunları söyledi:

 

'Sisteme 295 milyon lira hisse satışı ve sermaye artışı geliri girdi. İsim hakkı, Şampiyonlar Ligi ve yayın geliri de yaklaşık 400 milyon lira. Bu paraların en az 1 milyar lirası nakit girdi. Peki 31 Aralık itibariyle ne görüyoruz? Bankalarda ve kasada toplam 37 milyon lira para kalmış. Sabit yatırım olarak 29 milyon lira yatırım yapılmış. Banka borçları son 4 yılın en yüksek seviyesinde. Bunca gelir ve zafer var, biz hala 89,4 milyon dolar kredi alıyoruz. Demek ki kulübümüz ciddi nakit sıkıntısı çekiyor.'

 

Kulübün personel sayısı ve personel ödemelerindeki yükselişe dikkati çeken Kozak, Ünal Aysal'ın, Galatasaray'ı Avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına sokma hedefi için de, 'O ilk 10 takıma bakarsanız, en az 6 tanesinin sahibi yabancı patronlar. Yani SATILMIŞ KULÜPLER' şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden Taner Aşkın, kulüp başkanı Ünal Aysal'ı istifaya davet etti.

 

Aşkın, hisse senedi satışları ve sermaye arttırımı sonucunda kulübün 163 milyon dolar gelir elde ettiğini vurgulayarak, 'Galatasaray'ı kurtarmaya, düzeltmeye, kurumsallaştırmaya geldiğinizi söylüyorsunuz, elinize o tarihte böyle bir para geçiyor. O tarihlerde bankalara 114 milyon dolar borcumuz var. Sayın Başkan ben sizin yerinizde olsaydım bankaları karşıma alır o borcu kapatırdım. Cesaret mi edemediniz, aklınıza mı gelmedi basiretiniz mi bağlandı? Onu bilemem. Bunu ben ciddi bir hata olarak görüyorum, Galatasaray'a çok büyük bir yanlış yapıldı. Özür dileyerek söylüyorum, bunun tek karşılığı olabilir; istifa da bir erdemdir' diye konuştu.

 

Yönetim kurulu tarafından kulüpte her şeyin yolunda gittiğine dair bir hava yaratılmaya çalışıldığını, bu durumun gerçekçi olmadığını savunan Aşkın, Ünal Aysal'ın göreve gelirken verdiği sözleri yerine getirmediğini de ileri sürdü.

 

 

Toplantıda, Ünal Aysal'a yönelik eleştirilerde bulunup, 'Kıymeti, marifeti, kifayeti, asaleti kendinden menkul Fatih Terim'in arkasına saklanıp, kulüp yönetmekten vazgeçin' diyen üyelerden Osman Tanburacı'ya diğer üyeler tepki gösterdi.

 

Bazı üyelerinin bağırarak konuşmasını kesmek istediği Tanburacı'ya, genel kurul divan başkanı İrfan Aktar da uyarıda bulundu.