GALATASARAY MAHKEMEYE BASVURMUS.. NEDEN ACABA ?

 

GALATASARAY MAHKEMEYE BASVURMUS.. NEDEN ACABA ?

GALATASARAY

 

MAHKEMEYE BAŞVURMUS

 

NEREYE NEDEN NASIL NE İÇİN ACABA

???

 

 

 

 

 

 

Galatasaray, 14 Mayıs 2013 de KAP ' a bir açıklama gönderdi.

 

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=281659

 

 

Bu açıklamada ne yazıyor bakalım.

 

 

Neymiş efendim :

 

Galatasaray Sermaye Piyasası Kurulu'nun 12 Subat 2013 te verdiği İDARİ PARA CEZALARI na ilişkin olarak Ankara Bölge İdare Mahkemesine YÜRÜTMEYİ DURDURMA davası açmış.

 

Peki Bu cezalar Neymiş  Niye Verilmiş hatırlayalım. SPK Niye ceza vermişti : 

 

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2013&sayi=5&submenuheader=null&ext=.pdf

 

Once bir okuyalım isterseniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kararları uzun uzun değerlendirmiştik 12 Subat kararlarının ardından. Ve o gün herkes YINE YAPACAKLAR derken biz BU DEFTER KAPANDI Sermaye Artırımı artık yapılamaz demiştik. Okumanızı tavsiye ederim:

 

 

http://hanoglu1907.blogspot.com/2013/02/spk-12-subat-kararlari-yeni-yeni-yeni.html

 

 

Biz yine de tekrardan çekinmeyelim. O günden bugüne onbinlerce yeni takipçimiz oldu. Medya yazdı GS konuştu, herkes konuştu. Sonunda o gün dediğimiz sözlerden hic bir sey değişmediyse de kısaca tekrarlayalım. Ne yapmıştı SPK? Nasıldı o DARBE?

 

 

Ne demiş SPK ? Efendim Galatasaray Futbolcu Fesih Bedelleri Uluslararasi Standartlara uygun olarak değerleme yapilmamiş aktif toplaminin yaklasik % 42-44 une varan oranda hatali değerleme dolayisiyla 369 Milyar CEZA ODEMESI 

 

 

Ayrica bu hatalı hesap dolayisiyla ortaya çıkan cezanın, o dönemdeki Yönetim Kurulu Üyeleri (Sn. Adnan Polat ve ekibi) tarafından ödenmesinin Genel Kurulda OYLANMASI, bu oylamaya ilgili kişilerin ve kurumların KATILMAMASI

 

 

Ayrica bu hatalı hesap dolayisiyla ortaya çıkan cezanın, o dönemdeki Yönetim Kurulu Üyeleri (Sn. Adnan Polat ve ekibi) tarafından ödenmesinin Genel Kurulda OYLANMASI, bu oylamaya ilgili kişilerin ve kurumların KATILMAMASI

 

 

Uluslararasi Muhasebe Standartlari na uygun olmayan bazi dipnotlari nedeniyle Galatasarayin UYARILMASI

 

 

Bu yanlis bilgilendirmeler dolayisiyla zarara uğrayan hissedarların o dönem Yonetim Kurulu Uyeleri aleyhine DAVA ACABILECEKLERINE dair karar; Bu dava açma ve ilgili konulari belirlemek uzere Galatasaray Sportif A.S'ninn Genel Kurulunu toplamasi ve karar almasi

 

 

 

Bu 343 Milyar Cezanin ilgili dönem yöneticilerden alınıp alınmamasına ilişkin Genel Kurulda Oylama Yapilmasiş bu oylamalarda ilgili donem yöneticilerin (sorumluluğu olanlarin) OY KULLANMAMASINA..

 

 

Pazartesi gecesi,  Beyaz TV de Sedat DOGAN in "zamaninda açıkladık  HERKES BILIYORDU" lafinin aksine, bizim aylardır yazdığımız  Sirket birleşmeleri sirasinda Yonetim Kurulu Kararlari ve Halka yapilan duyurularda yatirimcidan BILGI GIZLENMESI dolayisiyla o günkü yöneticilere CEZA.. (Her yönetim kurulu üyesi 114,5 Milyar TL para cezasi ödeyecek )

 

CEZALAR BU KADAR..

 

 

Gerçek anlamı ne bu CEZALARIN? Özetleyelim :

 

Oncelikle 6 aydir yazdigimiz ve belgesiyle bilgisiyle gösterdiğimiz SPK RAPORU çerçevesinde, iddialarımız KABUL EDILMIŞTIR

 

Galatasaray YATIRIMCIDAN BILGI SAKLAMAK, YANILTICI BEYANDA BULUNMAK ve HATALI HESAP YAPMAKTAN SUCLU BULUNMUSTUR

 

Bu KARAR su anda Mahkemelerde devam eden STAD HASILAT PAYLASIMI davalarinda KANIT OLARAK KULLANILACAKTIR

 

Bu aciklamalar çerçevesinde YATIRIMCILAR o günden bugüne zararlarini talep edeceklerdir.. Ellerinde kanuni BELGE olacaktir

 

Bu aciklamalar ve kararlar, Mahkemelerde suren ESKI KARARLARIN IPTALI ve YOK SAYILMASI ve ESKIYE DONUS için EMSAL OLACAKTIR

 

 

Turkcesi : O günden bugüne elinde hisse bulunduran Magdurlarin bu zararlarinin giderilmesi için YOL AÇILMIŞTIR

 

 

 

Yazımızda ayrıca Yeni BEDELLİ Sermaye Artırımları için alınan Prensip Kararlarını da özetlemiş ve GALATASARAY ın bu sermaye artırımını artık yapamayacağını söylemiştik o gün. Bugün Galatasaray dahil herkes öğrendi ama o gün bize inananlar ve okuyanlar anlamıştı gerçekleri.. 

 

 

GELELİM KONUMUZA...

 

Bu cezalar 12 Subat 2013 te Galatasaray Kulübüne tebliğ edilmesine, İdari Para cezalarına itiraz süresi olan 60 gün kat be kat geçilmiş olmasına rağmen Galatasaray bu cezalara NEDEN şimdi itiraz etti?

 

Şu andaki duruma bir bakalım :

 

1 -  O cezalara itiraz etmemesi Galatasaray'ın SPK Kararında belirtilen SUÇ ları KABUL ETMESİ anlamına geliyordu. yeni ANLADILAR.

 

2 -  Küçük yatırımcılar Mahkemelerde bu CEZAları ve Galatasaray'ın işlediği suçu ifade ettiler.

 

3 - Mahkeme Başkanı, Galatasaray'dan belge - bilgi istedi bu konuda

 

3 - Naçizane çalışmalarımızda her daim bu SUÇ ve CEZA lardan bahsettik her ortamda

 

4 - UEFA ya gönderilen başvurularda bizzat bu SUÇ ve CEZA dan bahsedildi

 

5 - BEYAZ TV de Ahmet ÇAKAR ' ın dile getirdiği GERÇEKLER in içinde bu SUÇ ve CEZA en öne çıkıyordu.

 

6 - İleride bir konu olduğunda BU KONUDA İTİRAZDA BULUNDUK ve MAHKEMELER GÖRÜŞÜYOR demek için başvuru yapılmak zorundaydı.

 

NE OLACAK...

 

Galatasaray bir Kamu Kurumu olan SPK ya dava açmakla cezaların yürütmesinin durdurulmasının dışında TESPİT EDİLEN SUÇ u da iptal ettirmeye çalışacak. 

 

Neden? Çünkü Davacılar Mahkemede hem eski yöneticileri hem de Galatasaray Sportif A.Ş. ve Hakim Ortak Galatasaray Kulübünü mahkum ettirebilir ve bunun sonucunda, Gizlenen Protokolü iptal, zararlarını tazmin ettirebilirler.

 

Bu durumda 445 Milyon TL lik bilet satışı iptal edilir; Galatasaray Kulübünün tahsil ettiği 125 Milyon TL iade edilir. Bakiye 318 Milyon TL borç silinir; Bu 318 Milyon TL için tablolarda gösterilen yıllık 20 Milyon TL faiz de iade edilir. Yani Galatasaray Kulübüne 500 Milyon TL ye mal olacak bir DEPREM - KIYAMETolur...

 

Amaaa...

 

Şu anda CEZALARA İTİRAZ SÜRESİ geçti. Mahkemenin Usule uygun değil diyerek REDDİ gerekiyor

 

Hadi Mahkeme bu kararı vermedi, SPK, önceki kararına ters bir karar almayacaktır. Yoksa tükürdüğünü yalayacaktır. Buna ihtimal vermiyoruz.

 

 

DAVANIN ve DURUŞMALARIN TAKİPÇİSİYİZ..

 

 

 Hanoglu Hakan