FB UYELIGI ve ELEŞTİRİ

FB UYELIGI ve ELEŞTİRİ

ençlerbirliği - Fenerbahçe maçı sonrasında yazdığım tweet e dair...

 

Geçtiğimiz hafta sonu, benim de bizzat tribünden izlediğim ve oyuncuların sahada gezinmesi, teknik - taktik değişiklikler ve sonuç olarak beğenmediğim bir maç yaptı Fenerbahçe futbol takımı.

Maç sonrasında gerek yuzyuze gerek sifahi gerekse yazılı olarak bir cok arkadaşımızla, hatta yoneticilerimizle goruslerimizi paylaştık, eleştirilerimizi yaptık. iki Derby arasında kalan bu maçı yol kazası kabul etmek ve önümüze bakmak seklinde bir ortak paydada buluştuk.

Ertesi gun daha sabah erkenden twitterda takip ettiğim bir cok Fenerbahceli kardeşimin normal olarak üzüntüsünü dile getirmesi, hatta patlamasını bekliyordum. Ama bir çok tweette, sahadaki futbola hepimizden daha cok üzüldüğüne emin olduğum Aziz Yıldırım'a hakareti de asan hatta kufur diyebileceğim sözleri görünce.. sırasıyla aşağıdaki tweetleri attım. İsteyen hala okuyabilir hesabımdan.

Tamamını okuduysanız Ne anlıyorsunuz bu tweetlerden?

"Takımı eleştirme...!" DENIYOR MU?

"Hocayı Eleştirme...! DENIYOR MU?

"Taktigi elestirme ...!" DENIYOR MU?

"Degisiklikleri - Oyuncuları elestirme...!" DENIYOR MU?

Burada söylenen, sahadaki futbola en az bizim kadar üzülen, kahrolan Başkanımıza hakaret etmeyin, eger elestirecekseniz ÜYE OLUN, gelin Kongrede ADAY olun hatta BAŞKAN olun.. Twitter'da düşmanların ekmegine yag sürmeyin.. Ergenler giibi klavye başından SALLAMAYIN dır..

Oysa sabah uyandıgımda 30.000 e yakın Tweet, mesaj, mention, hakaret, kufur hatta tehdit tek tweete takıldıgını gordum :

Bu yazılanı, PARAN YOKSA FENERBAHCELI OLAMAZSIN seklinde yorumlayan bazı arkadaslar, milleti gaza getirip karalama kampanyası başlatmışlar.

Hatta milyonlarca kişinin izledigi ve söyledigimiz herseyin kabul edildigi bir TV programında Baransu ile, GS nin USULSÜZ dosyalarını sundugum ve kendisinin mali Kongrede bangır bangır gercekleri acıkladıgı Duygun Hoca ile, GS nin mali acıdan batısını Beyaz TV de duyurmamı saglayan Ahmet CAKAR ile fotograflarımı servis ederek İŞTE FENERBAHCE DUSMANI - KOSTEBEK seklinde lanse etmeler...

Daha ileri gidip Üzerinde Fenerbahce forması ile çöp toplayan çocukların, zar zor maça gelip sevgisini gösteren Agabeylerimiz Ablalarımızın fotograflarını yayınlayıp BUNLARIN FENERBAHCELI OLAMAYACAGI seklinde görüşüm oldugunu yaymalar.

Benim adıma, taraftara FAKİRLER.. diye tweetler atan parodi - fake hesaplar...

Benim bile ne zaman paylastıgımı unuttugum gezilerden - yemeklerden - eglencelerden fotograflar ile, maddi durumu iyi olmayan insanların bilinçaltlarına gönderilen burjuva imajı..

Oysa bilmiyorlar ki ben de üniversitede bazan bir mercimek corbasıyla günümü kurtardım, FB maclarına rahmetli annemin evde renkli patiskadan bir gecede diktigi bayrakla gittim, lisanslı ürün zaten yokken, Sarı-Laci yünlerle yapılmış hırkamı Forma gibi giyerek gururla gezdim..

Beni üzdükleri yok. Sinirlendirdikleri de.. Ama bunların amaclarını anlamayıp onların sürüsüne katılan gercekten ici Fenerbahce sevgisi dolu genc arkadaslarımızın nasıl kandırıldıkları üzüyor beni

Aynı yastaki cocuklar, yine yukarıdaki tweetlerde elestirdigim bazı agabeylerinin yanında bazan lehte bazan aleyhte bagırmıyorlar mı Baskan icin Stadlarda? İşimiz cok ZOR bir kez daha anladım.

Türk insanının 10 satırdan fazla okumadıgı, TV ye bile 10 dakikadan fazla konsantre olamadıgı soylenirdi. Bunun artık TEK TWEET OKU VUR ABALIYA sekline donustugunu gormek üzüyor..

ASLINDA..

Son 11 yılda sadece Futbolda 5 Sampiyonluk, 5 ikincilik, 2 kupa Avrupa'da bir ceyrek bir yarı final getiren, Basketbolda Voleybolda ve amatör diğer subelerde sadece Türkiye değil Avrupa'da, Dünya'da Şampiyonluga oynayan takımı yaratan ve yaşatan Aziz BASKAN ı son nefesine kadar sevmeye saymaya ve korumaya yemin etmiş bir insana yapılan bu saldırının, O'nun cevresindeki sevenlerini kızdırmak, küstürmek amaclı oldugu kesin.

Bu provokasyonu baslatan, gazlayan ve ne oldugunu anlamadan doldurusa getiren hesap sahiplerinin de, gecmiste Fenerbahce muhalefeti ile birlikte bana ve Fenerbahceye zarar verecek calısmalarda olduklarını gormek bu tezimi kuvvetlendiriyor.

Hele hele Mayıs 2015 te yapılacak KONGRE'de tekrar aday olacak AZİZ BAŞKANIMIZIN, cevresindeki destekcilerini Kongre üyelerinin gözünde küçük düşürmeye çalışma gayreti, geçtiğimiz aylarda bizzat bana  dava açan eski bir Fenerbahce Yöneticisi tarafından da açıkca gösteriliyor.

Son sözüm.. Aziz Başkanımın son sözü... olacak...

DARAĞACINA GİTSEM BİLE SON SÖZÜM FENERBAHÇE ...

Okuma sabrınız için teşekkür ederim..

Saygılarımla...