BİR YILAN HİKAYESİ... Galatasaray'ın Vergi Borcları

BİR YILAN HİKAYESİ... Galatasaray'ın Vergi Borcları

2014-15 sezon sonu bilancolarını Galatasaray'ın VERGI BORCLARI acısından irdeledik.. Onceki yıllara gore degisen tek sey VERGI BORCLARI nın katlanarak artması.. Resmi Belgelerden GALATASARAY'ın Vergi Borcları...

 

Yıllardır dillere PELESENK olan ve artık herkesin bildiği GALATASARAYın VERGİ BORCLARI nda yeni bir gelişme yoksa da, takipçilerimiz, taraftarlar ve Spor Kamuoyundan gelen yüzlerce soru dolayısıyla ZULFU YARE DOKUNALIM dedik.

GS Başkan ve Yöneticileri, Televizyonlarda, Genel Kurulda, Mali Kongrede, Yüksek Divan'da USTUNE BASA BASA YALAN soyluyorlar vergi konusunda.

Hatta bunun da ötesinde, Şampiyonlar Ligine katılabilmek için UEFA’ya Maliye Bakanlığı’ndan aldıkları VERGİ BORCU YOKTUR yazısını sunmuşlardı efendiler. Nasıl aldı bu yazıyı? Daha da önemlisi NASIL VERDİ Maliye bu yazıyı? GERCEKLER i kimse yazmasa da biz yazmaya devam edeceğiz.

Kamuoyunu eskisi gibi SAF, her yalana inanan SÜRÜ gibi gördüğünden, bu yalanlara kendileri de inanarak SALLAYANLAR belki HİZAYA GELİR..

Galatasaray'ın VERGI BORCU olmadığını, kanunun tanıdığı AF ve TAKSITLENDIRME haklarından yararlanarak VERGILERINI ODEDIKLERINI söyleyenler okusun..

Bakalım belgeler ne diyor? YALANCI COBAN ların burnu ne kadar uzun?

10 Ağustos 2015 günü KAP'ta yayınlanan BELGELER üzerinden cevap vereceğiz

Bilançoya bakalım. 2014-15 sezon sonu Bilançosunun PASIF kısmına. KISA VADELI YUKUMLULUKLER- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borclar

KISA VADELİ 44.682.405 TL

UZUN VADELİ 12.545.884 TL diye yazılan rakamlar nedir diye sordunuz mu? BİZ SORDUK.

Bu rakamın altına bakmamış olabilir bazıları; bakalım neymiş o rakam


GÖRDÜĞÜNÜZ gibi son bilancolarında 27,2 Milyon TL den fazla KISA VADELİ ( 1 yıldan daha az sürede ) ve 12,5 Milyon TL den fazla UZUN VADELİ ödenmesi gereken VERGİ BORCLARI var.


 

Bunu bir yere yazalım. GS nin sermayesi 21.645.000 TL ve bir yıldan az bir sürede SERMAYESİNDEN FAZLA VERGİ ödemesi gerekiyor. Uzun vadeli vergi borcu ile beraber bu rakam 39.768.681 TL ye ulaşıyor. Yani resmen 40 Milyon TL vergi borcu var ve AFFI YOK bunun. 


 

Peki bu borclar nereden gelmiş? 2011 de VERGİ AFFI çıkmıştı ya, ödeyemedikleri vergilerin % 90 ını sildirerek TAKSITLENDIRMIŞLERDI taaa or'dan geliyor:)

 

NASIL YANİ diyenlere link verelim baksınlar

 

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=140397

 

hem de güzel bir resmini koyalım suraya SALLAMADIGIMIZ belli olsun J


TEK TEK YAZALIM 2011 de, toplam 73,25 Milyon TL lik VERGİ BORCU, sadece 2,93 Milyon TL karşılığında SİLİNMİŞ.. Bu AFFI sağlayan MALIYE, düz bir işçinin, memurun maaşından vergiyi daha eline geçmeden ÇATIR ÇATIR alıyor mu EVET.. Peki bu İLTİMAS neden ?

 

Neyse, zaten AFFA uĞramış, uzlasılmış, taksitlendirilmiş, bir VERGİ BORCU bu bilançolarda bahsedilem.. Paşa paşa ödemek zorundalar. BUNUN AFFI YOK ve ÖDEYECEKLER


 

Gelelim ASIL MEVZUYA.. GS eski-yeni Yöneticileri ne diyordu: VERGİ BORCUMUZ YOK.. Taksitlendirdik ödüyoruz eski borcları da.

 

BELGELERE BAKALIM öyle mi? Yeni VERGİ YOK MU? 

 

Ama önce SONUN BAŞLANGICI na bir gidelim.. 

 

HER ŞEY BİR FENERBAHÇELİ TARAFTARIN BİR GALATASARAY KOMBİNESİ ALMASIYLA BAŞLADI :) 

 

Okumayı sevmeyenler için 3 dakikalık videolu anlatım

 

www.dailymotion.com/video/x1k348s_hakan-hanoglu-kuluplerin-vergi-borclari_sport

 

Veeee SONUC...

 

MALIYE BDenetcileri GS kulübüne DERINNNN bir inceleme baslattı. Hala devam eden bu vergi denetiminin sonucları

 

10 Ağustos 2015 günü KAP ' ta yayınlanan GS SPORTIF AŞ Mali Tabloları Bagımsız Denetci Yorumu ACIK ve NET olarak YAZIYOR :

Diyor ki DENETCİ, 1 Haziran 2010 – 31 Mayıs 2012 arasındaki 2 sezon faaliyetlerini MALIYE incelemiş ve 123,6 Milyon TL Vergi CEZASI tarhiyatı yapılmıştır.

 

DAHA BİTMEDİ.. Hatırlarsınız 3 yıldır üzerinde duruyoruz KUCUK YATIRIMCILAR şirket birleşmeleri sırasında MAGDUR EDİLDİ. Mahkemelerdeler


 

O küçük yatırımcıların başvuruları - Mahkemelerin istedikleri bilgilere istinaden MALIYE BAKANLIĞI birleşen şirketlerden birini de inceliyor. VE SONUC :

 DENETCİ diyor ki, 41,6 Milyon TL VERGİ CEZASI da GS nin şirket birleşmeleri sırasındaki katakulli işlemleri dolayısıyla diğer sirketlerinden birivasıtasıyla kaçırılmıştır.

Yani Toplam 165,2 Milyon TL VERGİ KACAKCILIGI cezası..

Peki bu BORU mudur? VERGİ BORCU değil midir ?

Bir de Bilancodan bakalım gerçekten DENETCI nin dediği gibi midir rakamlar ?

Buyrun BILANCO DIP NOT acıklamaları

Yani söylenenler AYNEN DOGRU. Galatasaray 165,2 Milyon TL VERGI KACAKCILIGI cezası yemiştir MALIYE’den, Affettirmeye, indirmeye çalışmaktadır

 

Ne diyelim : HARAM OLSUN

 

Bunu BILANCO ya trene bakar gibi bakan KÖR GÖZLER ve VERGİ BORCUMUZ YOK diyen YALANCI COBAN ların gözüne SOKMAK gerek 
 

BU VERGİ ve CEZALAR Galatasaray'a TEBLİĞ EDİLMİŞ, Galatasaray da Uzlaşma Komisyonuna UZLAŞMA BAŞVURUSU yapmış.

 

UZLAŞMA BAŞVURUSU ne demektir. BEN ETTİM SEN ETME demektir. AFFET BENI demektir. ANLAŞALIM demektir. Affet, taksitlendir, himmet et demektir


 

GS, önceki söylemlerinde, hatta KAP açıklamalarında, bu vergiyi kabul etmezken, Şimdi UZLAŞMA'ya gidecegini RESMEN AÇIKLAMIŞTIR. Bu da VERGI KACAKCILIGInın kabulüdür


 

Artık SUÇ İTİRAF EDİLMİŞ, Galatasaray bizzat UZLAŞMA BAŞVURUSU yaparak VERGİ KACAKCILIGI yaptıgını KABUL ETMİŞTİR. Resmi belgeler söylüyor

 

UEFA Sampiyonlar Ligine göndermek için efendileri, MALİYE cilerin “VERGİ BORCU YOKTUR” yazısı veren kalemleri kırılsın..

 

AYRICA…. GS Sportif AŞ ile birleşen GS Futbol AŞ nin 2010 yılları vergi incelemesi de TAM İNCELEME kapsamında DEVAM ETMEKTEDİR.


 

Bu OYLE BOYLE degil tam bir BOMBAdır. O kayıtların TAM INCELENMESİ demek FUTBOL AŞ de yapılan tum USULSUZLUKLERI ortaya cıkarır GORECEKSINIZ


 

Sadece bu VERGI KONUSU bile GS nin USULSUZLUKLER ustune kurulu KARTONDAN KRALLIGInın çöküşünü getirecektir.


 

165 Milyon TL lik VERGİ KACAKCILIGI konusunda UZLASMA KOMISYONU nun izleyicisi ve devam eden TAM INCELEMEnin de TAKIPCISI yiz.

 

Artık YAĞMA YOK..  El mi yaman Bey mi yaman göreceğiz….

 

Geçmiş Ola…