AYKUT HOCA NEDEN GITTI ?

AYKUT HOCA NEDEN GITTI ?

AYKUT HOCA NEDEN GİTTİ ?

ŞİMDİ NE YAPMALI ?

 

Aykut Kocaman’ın istifa süreci Fenerbahçe camiası için yenilgidir. Ve maalesef büyük çoğunluk hala neler olup bittiğini idrak etmiş değil. 

 

Fenerbahçe yönetimi umarım bu kez doğru bir iletişim metodu uygular. Olayların gelişimini çok iyi analiz edip isabetli adımlar atar.

 

Özellikle Aziz Yıldırım geçmişteki iletişim yanlışlarından birine daha meylederse çok büyük bir hata yapmış olacak.

 

Elbette ünlü ve başarılı işadamlarından oluşan Fenerbahçe yönetiminin sıradan bir taraftarın aklına ihtiyacı yoktur. 

 

Eğer Fenerbahçe yönetimi Aykut Kocaman’ın istifasını “her zaman olabilecek teknik direktör değişikliği” olarak yorumluyorsa yandık!

 

Aykut Kocaman’ın istifası Mayıs 2011’de olsa veya 9 Haziran 2016’da olsa tek satır bile yazmaya zahmet etmez merakla izledim.

 

Geçen 23 Aylık süreç ve gelecek 80 gün yaşanması muhtemel olaylar şunu zorunlu kılıyor. Önümüzdeki 15 gün saat saat planlanmalı.

 

Fenerbahçe yönetimi asla ve asla “bir teknik direktör istifası” olarak olayı değerlendirmemeli. Bu taraftar bir kabus yaz daha yaşamamalı. 

 

Yeni bir teknik direktör gelir, iki yıldız transfer edilir bu olay unutulur diye bakma hatasına düşülmeyeceğini umuyorum. Neden?

 

3 Temmuzu organize edenler bir yıl önce toplandığında hem büyük bir öfke vardı hem de büyük bir şaşkınlık. 

 

3 Temmuz organizatörü katılımcılardan şu sorunun cevabını vermelerini istedi. FENERBAHÇE KUŞATMAYA RAĞMEN NEDEN / NASIL TESLİM ALINAMADI? 

 

Fenerbahçe’yi 3 Temmuz sürecindeki kuşatmaya rağmen ayakta tutan ve direnmesini sağlayan etkenler maddeler halinde sıralandı.

 

Fenerbahçe’nin 3 Temmuz sürecinde teslim olmaması hatta kuşatmayı yarmasını sağlayan figürler “İMHA EDİLECEK HEDEF” olarak belirlendi.

 

Aykut Kocaman 12 hedeften biriydi. Bu liste dikkatle incelendiğinde şu görülecektir. Tüm hedefler sistemli şekilde vurulmuştur.

 

Fenerbahçe taraftarı şunu bilmelidir ki Aykut Kocaman’ın istifası asla bir teknik direktörle yollarını ayırma hadisesinden ibaret değildir. 

 

Elbette sosyal medyada yazan bazı kardeşlerimizin çok muazzam futbol bilgisi vardır. Aykut Kocaman’ı beğenmiyor olabilirler.

 

Transfer politikasından antrenman metodlarına kadar bir çok konuda Aykut Kocaman’a eleştiri getirenler şimdi seviniyor olabilir.

 

Aykut Kocaman’ın ayrılmasına sevinenler eğer bu operasyonu yapanların “beklenen faydalar” notunu görse eminim şu an ağlıyor olurdu.

 

Aykut Kocaman’ın istifasından beklenen faydalar hanesinde Fenerbahçe’yi teknik direktörsüz bırakma kutusu en basit hedef.

 

Aykut Kocaman’ın istifa sürecinin birkaç saat tartışıp sonra “Yeni hoca kim olacak” denecek bir gelişme olmadığı yakında ortaya çıkacaktır. 

 

Her bir Fenerbahçe taraftarı  kimilerince basit bir istifa gibi görülen olayın yaratacağı tahribatı iliklerine kadar hissedecektir.

 

İnsanlar bir felakete uğradıklarında yıkıma uğrarlar. Eğer bu felaket, kendi hatalarından kaynaklanmışsa yıkımın etkisi misli misli artar.

 

14 ay önce hayata geçen kaos projesinin en temel stratejisi şuydu “KENDİ KENDİNİZE YAPTINIZ? SİZE KİMSE BİRŞEY YAPMADI”  

 

Kaos planını yapanlar proje nihayetlenip Fenerbahçe kendi kendini tükettiğinde “KİMSEYİ SUÇLAMAYIN? SİZ KENDİ KENDİNİZE YAPTINIZ” diyecek 

 

Aykut Kocaman gitti diye sevinç mesajları yazanlara sormak istiyorum. Bu sorulara mantıklı bir cevabınız var mı? 

 

Gece gündüz eleştirdiniz. Hakarete varan sözler sarf ettiniz. Sosyal medyadan veya tribünden. Peki şunları hiç kendinize sordunuz mu?

 

Hiç merak ettiniz mi? Rakip TD’lerin en küçük başarısı abartıyla övülürken Aykut Kocaman’ın en küçük hatası neden abartıyla eleştirildi?

 

Hiç merak ettiniz mi? Rakip TD’ler bariz hataları hatta hakaretleri hiç gündeme gelmezken Aykut Kocaman’ın her cümlesi neden çarpıtıldı?

 

Hiç merak ettiniz mi? Neden Aykut Kocaman’ın giyiminden konuşmasına kadar pek çok özelliği düzenli olarak alay konusu yapıldı?

 

Misal şunu fark ettiniz mi? Aykut Kocaman’a eşofman konusunda hakaretamiz sözlerle yüklenen Sergen Yalçın rakip TD tarafından nasıl övüldü?

 

Hiç merak ettiniz mi? Neden bazı yazar ve yorumcular her yazılarında her konuşmalarında aynı cümlelerle neden Aykut Kocaman’a saldırıyor?

 

Misal şuna dikkat ettiniz mi? Fenerbahçe konusunda düşmanca tavır sergileyen yorumcuların sözlerini sosyal medyada kimler aynen tekrarlıyor?

 

Hiç merak ettiniz mi? Sadece Eylül 2012-Mayıs 2013 tarihleri arasında AYNI KİŞİLER  Aykut Kocaman’a yayın yoluyla kaç kez hakaret etti?

 

Hiç merak ettiniz mi? Neden aynı kişiler her yazdıkları veya konuştukları platformda Aykut Kocaman’a aynı onur kırıcı tanımlamaları yapıyor?

 

Hiç merak ettiniz mi? Neden Aykut Kocaman’ın 17 sn’lik konuşması 1 saat hakaretler eşliğinde tartışılırken diğer TD’e tek laf edilemiyor? 

 

Aykut Kocaman’ın açık hedef haline getirilmesinin nedeninin sadece mesleki performansı olmayacağı hiç aklınıza geldi mi?

 

Aykut Kocaman’ın işini yapamaz hale getirilmesinin sadece futbolla ilgili olmayabileceğini düşünenler oldu mu? Ve O’ndan ne istediler?

 

Şöyle bir hafızanızı yoklayın. Aykut Kocaman’a yönelik hakaretlerin şiddeti ve yoğunluğu başka herhangi bir TD’e yöneltildi mi? 

 

Acaba bu yazıyı okuyanlar arasından kaç kişi Aykut Kocaman’ın işini rahat ve huzurla yapmaması için sistemli şekilde yıpratıldığını düşündü

 

Eğer Aykut Kocaman’ın kasten ve bir linç kampanyasıyla iş göremez hale sokulduğunu görenler şunu da farketti mi? 

 

Aslında Fenerbahçe’nin maç sonuçları sistemli olarak etkileniyor? Ve bitmeyen linç kampanyaları sonucunda aslında Fenerbahçe’nin şampiyonluğu çalınıyor?

 

Fenerbahçe taraftarı sistemli yıpratma kampanyası neticesinde gelen olumsuz saha sonuçlarını protesto ederken aslında kime yardım etti?

 

İstifa haberinin duyulmasından sonra, projenin sonraki aşamasına yönelik altyapı inşası dikkatiniz çekti mi?

 

TV’lerden ve internet mecrasından yayılan ve yalanlansa da insanların zihnine sokulan hangi suçlamalar yakında gerçekmiş gibi tekrarlanacak?

 

 

Ve Aykut Kocaman’ı istifaya zorlayan süreci planlayanlar ortadan kaybolduktan sonra kimler suçlanacak? Nasıl bir senaryo hazırlandı acaba? 

 

 

 Hanoglu Hakan